Reklama

Majdan Królewski. Na co poszły miliony?

Opublikowano:
Autor:

Majdan Królewski. Na co poszły miliony? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowe pojazdy, odnowione boiska sportowe, odremontowane remizy i dziesiątki kilometrów nowych dróg. Między innymi takie inwestycje udało się zrealizować na terenie gminy Majdan Królewski w czasie kończącej się kadencji.

- Z racji tego, że pewnie to dzisiejsze posiedzenie rady i obecnych państwa sołtysów oraz gości będzie ostatnim w tej kadencji, to pozwoliłem sobie przygotować jeszcze takie króciutkie sprawozdanie na temat tego, co w toku ubiegającego urzędowania realizowane było podczas mijających czterech lat - zapowiedział Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Pozwolę sobie w telegraficznym skrócie to przedstawić i co nieco przypomnieć - dodał.

 

Pojazd za pół miliona

Jak powiedział wójt, mijająca kadencja rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2014 roku. W trakcie jej trwania gmina zakupiła nowy autobus do przewozu dzieci i młodzieży przystosowany również dla osób niepełnosprawnych. Pojazd kosztował 509 tysięcy złotych. - Za 140 tysięcy złotych kupiliśmy również samochód, volkswagen sharan, z którego korzystam do celów służbowych - powiedział wójt.

 

Dla dzieci

Samorząd zainwestował sporo pieniędzy w oddziały przedszkolne i szkoły działające na terenie gminy. Przedszkola doposażono między innymi poprzez dostosowanie powierzchni  na łączną kwotę około 35 tysięcy złotych. Wyposażono też kuchnie i znajdujące się w oddziałach pomieszczenia (około 56 tys. zł). W przedszkolach pojawiły się również nowe meble (na kwotę około 130 tys. zł), zabawki i pomoce dydaktyczne (o wartości 91 tys. zł) oraz sprzęt (na kwotę 151 tys. zł).

Na lepsze zmieniły się także boiska sportowe znajdujące się przy szkołach. Powierzchnię poliuretanową  wykonano na boiskach sportowych w Komorowie, Brzostowej Górze i Woli Rusinowskiej (na łączną kwotę 489 tys. 800 zł). Nowe boisko pojawiło się również przy szkole  w Krzątce (291 tys. zł). Przy boiskach wykonano także oświetlenia, które kosztowały w sumie 132 tysiące złotych. 330 tysięcy złotych przeznaczono także na budowę placów zabaw na terenie gminy Majdan Królewski.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE