Reklama

Lodowisko w Majdanie Królewskim pod okiem kamery

Opublikowano:
Autor:

Lodowisko w Majdanie Królewskim pod okiem kamery - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rolba, czyli urządzenie służące do pielęgnacji lodu, banery chroniące przed wiatrem oraz kamera - takie nowości wprowadzono w tym sezonie zimowym na lodowisku w Majdanie Królewskim.

Wraz z rozpoczęciem sezonu łyżwowego na lodowisku zaczęło działać urządzenie zespolone tj. ciągnik z rolbą, służącą do czyszczenia i wygładzania lodu. Jego zakup kosztował łącznie 183 tys. 500 zł. Sprzęt został sfinansowany dzięki dotacji uzyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 108 tys. zł. Resztę pieniędzy, nieco ponad 75 tys. zł, przekazała gmina ze swojego budżetu.

Drugim z urządzeń, które pojawiło się w tym roku, jest kamera z możliwością podglądu na żywo. Dzięki monitoringowi, który jest dostępny online, mieszkańcy i klienci ślizgawki mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, co w danym momencie dzieje się na lodowisku i ile osób na nim przebywa. Kamerę o wartości 2 tys. 200 zł zakupił Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim  z własnego budżetu.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE