Reklama

Lista na ścieki i wodę

Opublikowano:
Autor:

Lista na ścieki i wodę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znamy już listę samorządów, które mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej. Niektóre mają nadzieję na poprzetargowe oszczędności.

19 września Zarząd Województwa Podkarpackiego zatwierdził zaktualizowaną listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu: "Gospodarka wodno-ściekowa",objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20.

Umowy będą podpisane z wnioskodawcami, od 1. do 53. miejsca na liście. Kolejne umowy zawierane będą w momencie pojawienia się wolnych funduszy wynikających z oszczędności przetargowych.

Już są
Na listach znalazła się gmina Cmolas z zadaniem: porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy i kwotą prawie 1, 6 mln  zł. Tuż za nią uplasowała się gmina Niwiska z  niemal dwumilionowym dofinansowaniem na budowę kanalizacji sanitarnej w Hucisku, Zapolu, Trześni i Niwiskach oraz budowę odcinka sieci wodociągowej w Niwiskach.

- Zakres rzeczowy zadania to budowa i przebudowa odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji w Niwiskach, budowa kanalizacji sanitarnej w Hucisku oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole. Wartość kosztorysowa inwestycji to nieco ponad 3, 5 mln zł, natomiast wartość dofinansowania: 1 999 887,00 zł. Termin zakończenia budowy szacowany jest na 30 sierpnia 2019 roku - informuje wójt Elżbieta Wróbel. Jak gminie udało się napisać tak wysoko punktowany wniosek? - Najważniejsze jest, aby w chwili ogłoszenia naboru mieć  komplet obligatoryjnych dokumentów typu: pozwolenia na budowę, kosztorysy. Drugim istotnym elementem jest przeanalizowanie kryteriów, za które zarząd  województwa przyznawał punkty - informuje odpowiedzialny za pisanie wniosków dotacyjnych Kazimierz Kwaśnik.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE