Reklama

Leki za darmo – kiedy i dla kogo?

Opublikowano:
Autor:

Leki za darmo – kiedy i dla kogo? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy darmowe leki są już dostępne? - pytają seniorzy w kolbuszowskich aptekach. Sprawdzamy, jak sytuacja wygląda na naszym rynku.

Kolbuszowscy farmaceuci przyznają, że zainteresowanie emerytów bezpłatnymi lekami w ostatnim czasie znacznie wzrosło. Klienci pytają w aptekach o to, kiedy będą mogli je otrzymać iktóre z nich  będą objęte programem 75+. Póki co pytania te pozostają bez odpowiedzi. Zarówno aptekarze jak i seniorzy nie wiedzą jeszcze konkretnie, które leki będą bezpłatne. Farmaceuci spekulują, że będą to środki przeznaczone do leczenia chorób najczęściej występujących u osób w podeszłym wieku. Wszyscy oczekują na opublikowanie oficjalnej listy. Również lekarze nie mają jeszcze nowych druczków recept ani żadnych bardziej szczegółowych informacji. Jednak jak podkreśla Mieczysław Maziarz, ordynator Oddziału Nefrologii i Dializoterapii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej, takie wiadomości powinny pojawić się w najbliższym czasie. - Darmowe leki to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają środków na ich zakup. Dzięki temu pacjenci nie będą musieli liczyć na układy, ale na rozwiązania przyszykowane przez państwo - dodaje lekarz.

Więcej w 32 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE