Reklama

Lech Wałęsa pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tę decyzję majdańscy radni podjęli podczas ostatniej sesji rady gminy.

Lech Wałęsa otrzymał ten tytuł 17 października 1995 roku. Do ostatniej sesji (11 lutego) był on jedną z pięciu osób uhonorowanych w ten sposób przez majdańskich samorządowców. 

Projekt uchwały trafił na sesję na wniosek radnych. Których? Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do urzędu i czekamy na odpowiedź. Podczas obrad samorządowcy uwag i pytań w tym temacie nie mieli. 

Za pozbawieniem honorowego obywatelstwa byłego prezydenta rękę podnieśli: Stanisław Cham, Ryszard Deptuch, Waldemar Kamiński, Mariola Kopeć, Kazimierz Kozdęba, Janusz Mazgaj, Roman Stec, Lesław Tereszkiewicz, Mariusz Wołosz i Wojciech Wołosz. Przeciw byli Kazimierz Wilk i Tomasz Kozioł, a od głosu wstrzymała się Anna Trawińska i Leszek Franuszkiewicz. 

Przypomnijmy, że tym tematem radni zajmowali się w 2017 roku. Wtedy to samorządowcy odrzucili złożony przez mieszkańców wniosek w sprawie pozbawienia Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski.

Więcej na ten temat w środowym wydaniu Korso. 

 

Aktualni, honorowi, obywatele gminy Majdan Królewski 

  • Generał Felicjan Sławoj Składkowski 
  • Kardynał Adam Kozłowiecki
  • Papież Jan Paweł II
  • Ksiądz Prałat Władysław Włodarczyk

CZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy wciąż nie chcą Wałęsy
CZYTAJ TEŻ: Wałęsa pozostanie honorowym obywatelem

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE