Reklama

Reklama

Lasowiackie Dożynki w Hucie Przedborskiej

Opublikowano: 3 sierpnia 2019 19:00
Autor:

Lasowiackie Dożynki w Hucie Przedborskiej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej realizowany jest projekt pt. "Lasowiackie Dożynki – Powrót do Tradycji".

W ramach projektu 27 lipca odbyło się seminarium i warsztaty pt. "Tradycyjne zwyczaje żniwne i dożynki w dawnej Puszczy Sandomierskiej"  W spotkaniu uczestniczyło ponad sto członkiń różnych organizacji kobiecych z terenu Kolbuszowszczyzny leżącej w regionie lasowiackim.

W seminarium prelegentami byli wybitni etnografowie i inni specjaliści, znawcy kultury ludowej,  terenów południowo-wschodniej Polski.  W warsztatach uczestniczki miały okazję wykonać tradycyjny lasowiacki haft, wieniec oraz wypiec dożynkowy chleb – wszystko po to, aby uchronić od zapomnienia piękny dorobek  naszych przodków. 

Drugim etapem realizacji projektu będą "Lasowiackie Dożynki w Hucie Przedborskiej". W niedzielę (25 sierpnia) gospodynie zaprezentują tam w konkursie tradycyjne wieńce dożynkowe i chleb, będzie też można zobaczyć przygotowywane przez zespoły obrzędowe i kapele ludowe widowisko plenerowe prezentujące dawny obyczaj dożynkowy.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2019".

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.