Reklama

Laptopy w rękach nauczycieli

Opublikowano:
Autor:

Laptopy w rękach nauczycieli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czysty zysk czy finansowa strata? Czy wniosek o pieniądze na komputery odbije się gminie czkawką?

Kwestia zakupu nowych komputerów do szkół w gminie nadal spędza sen z powiek urzędników i radnych. Po odrzuconym projekcie o wartości ponad 1,3 mln zł pojawiła się kolejna szansa na milion. Raniżowski urząd ustawił się w kolejce o dofinansowanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy   Rzeszowie. Trwa procedura weryfikacji wniosków. Czy jest o co walczyć? To pytanie zadaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz znamy już na nie odpowiedź. Raniżów zyska więc czy straci? Sprawdźmy.

Powtórka z rozrywki
Nie po raz pierwszy samorządowcy starli się w kwestii pozyskiwania unijnych pieniędzy. Tym razem poszło nie o brak inicjatywy ze strony urzędu i popełnione we wnioskach błędy, a o aplikację o dofinansowanie w ogóle. Na sesji (23 czerwca) gorącą dyskusję wywołał sam fakt złożenia wniosku. O aplikacji radnych poinformował Marek Margański, odczytując przygotowane sprawozdanie z działalności wójta. Swoje uwagi do wniosku wniósł Sławomir Spaczyński. – Złożenie tego wniosku oznacza, że będziemy zobowiązani na milion złotych wobec Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) – ostrzegł samorządowiec. Radny próbował się dowiedzieć, jakie będą koszta po stronie urzędu (koszta pośrednie, związane z prowadzeniem projektu). Spytał również, jaka kwota będzie mogła być wykorzystana na zakup środków trwałych, czyli tych przedmiotów czy budowli, które będą mogły być wykorzystywane dłużej niż rok i mają wartość ponad 3,5 tys. zł. Odpowiedzi jednak nie uzyskał. Wójt stwierdził, że szczegóły pojawią się w momencie głosowania. 

Więcej w Korso nr 28/13.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE