Reklama

Laptopy i komputery dla dzieci z gminy Dzikowiec. Ile rodzin otrzymało wsparcie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikowiecki samorząd zakupił dla dzieci z rodzin pegeerowskich laptopy i komputery. Ma to być wsparcie w ich rozwoju cyfrowym.

Gmina Dzikowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie 103 950 zł na realizację zadania. Wszystko to w ramach projektu, który deklarował wsparcie dla dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.

Samorząd zakupił łącznie 22 laptopy i trzy komputery stacjonarne wraz z monitorem, myszką i klawiaturą, a także 25 sztuk oprogramowania komputerowego i tyle samo antywirusowego. Przekazanie zakupionego sprzętu dla dzieci młodzieży odbyło się w piątek (15 lipca) w urzędzie gminy.

Jak poinformował samorząd, laptopy i komputery otrzymali uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, których krewni pracowali niegdyś w PGR-ach. To był główny warunek, który musiał zostać spełniony.

O przyznanie wsparcia rzeczowego mogli się ubiegać mieszkańcy dzikowieckiej gminy. W wyznaczonym terminie do urzędu wpłynęły 32 wnioski. Zainteresowani byli zobowiązani do złożenia odpowiednich dokumentów, które poświadczały fakt zatrudnienia członka rodziny. Każdy, kto zakwalifikował się do projektu, otrzymał laptopa, torbę i myszkę komputerową.

- Sprzęt będzie służył dzieciom głównie do odrabiania lekcji, ale najpierw z racji trwających wakacji, głównie do rozrywki. Często rodzeństwo posiadało tylko jeden komputer, teraz dzięki programowi każde z dzieci będzie miało swój - czytamy na stronie urzędu gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy