Reklama

Kwarantanna narodowa za kilka dni? Współczynnik zachorowań rośnie

Opublikowano: pon, 9 lis 2020 14:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowe obostrzenia w związku z pademią koronawirusa weszły w życie 7 listopada. Jednak Mateusz Morawiecki, premier RP zaznaczył, że jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny. Średnia liczba zachorowań na 100 tys. stale wzrasta, przybliżając nas do nieprzyjemnego scenariusza.

- Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu

- informował premier na konferencji prasowej.


TO MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ: Łóżka i respiratory na Podkarpaciu zajęte. Ile pozostało?


Niestety, z każdym dniem przybliżamy się coraz bardziej do liczby 70-75.

  • Sobota, 7 listopada - 60,01
  • Niedziela, 8 listopada - 62,88
  • Poniedziałek, 9 listopada - 62,5

Jak widać, współczynnik stale rośnie. Patrząc na te liczby można wywnioskować, że jeśli liczba zakażeń nie spadnie, za kilka dni możemy spodziewać się "kwarantanny narodowej". Jakie dokładnie ograniczenia wtedy będą obowiązywać? Niestety póki co takich informacji nie ma. Domniemać można, że powtórzy się scenariusz wiosenny.

- Wszystkie rządy podejmują podobne decyzje, wprowadzają kolejne etapy restrykcji. Ważnym elementem, nad którym pracujemy jest spadek mobilności. Na kolejnych etapach udawało się ją ograniczać. Liczymy ją na podst. operatorów telefonii komórkowej

- informuje premier na twitterze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE