Reklama

Kursy walut. Ile zapłacimy za euro, funta czy franka? [AKTUALNE KURSY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Kursy walut. Ile zapłacimy za euro, funta czy franka? [AKTUALNE KURSY] - Zdjęcie główne

Ile zapłacimy za euro, funta i czy franka? | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdzamy aktualne kursy walut. Ile zapłacimy aktualnie za jedne z najpopularniejszych walut?

W kantorze kursy wymiany mogą się różnić od tych oferowanych przez banki. Ceny walut w kantorach są zazwyczaj ustawiane na podstawie bieżących stóp wymiany rynkowych, lecz mogą również obejmować marżę zysku dla kantoru. Warto pamiętać, że kursy oferowane w kantorach mogą się różnić w zależności od konkretnej instytucji, dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić kilka kantorów i porównać ich kursy przed dokonaniem wymiany.

Kantory mogą pobierać prowizję lub opłaty za dokonanie transakcji, które zwykle są uwzględniane w cenie wymiany. Dlatego warto być świadomym tych kosztów i upewnić się, że rozumie się wszystkie opłaty związane z daną transakcją przed podjęciem decyzji.

Kantory internetowe 

W ostatnich latach popularne stały się również kantory internetowe, które umożliwiają wymianę walut online. Kantory internetowe oferują wygodę i łatwy dostęp do kursów wymiany, a transakcje mogą być dokonywane bez wychodzenia z domu. Jednak należy zachować ostrożność i sprawdzić wiarygodność oraz bezpieczeństwo kantora internetowego przed dokonaniem transakcji.

Kantory często są dostępne w popularnych miejscach, takich jak lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe i turystyczne dzielnice miast. Oferują one wygodę i łatwość dostępu, umożliwiając klientom dokonanie wymiany walut w dogodnym miejscu i czasie.

Kilka ważnych czynników 

Przy wymianie walut w kantorze warto być świadomym kilku istotnych czynników. Po pierwsze, należy upewnić się, że kantor jest legalnie działającą instytucją finansową i posiada wymagane licencje oraz zezwolenia. W przypadku wątpliwości można sprawdzić reputację kantoru wśród innych klientów lub skonsultować się z lokalnymi organami regulacyjnymi.

Kolejnym ważnym aspektem jest sprawdzenie aktualnego kursu wymiany w kantorze przed dokonaniem transakcji. Kantory często wyświetlają swoje kursy na tablicach lub na stronach internetowych. Jednak kursy te mogą się różnić w zależności od rozmiaru transakcji, dlatego warto skonsultować się z pracownikiem kantoru, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące kursów wymiany.

Pamiętaj również, że bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem przy wymianie walut w kantorze. Upewnij się, że kantor jest dobrze zabezpieczony, a transakcje są prowadzone w sposób bezpieczny i poufny. Jeśli czujesz się niekomfortowo lub masz podejrzenia dotyczące kantoru, lepiej szukać innej renomowanej instytucji do wymiany walut.

Aktualne kursy walut z dnia 18 maja (czwartek) 2023 r.: 

 • Frank szwajcarski 
  Kupno: 4,6469
  Sprzedaż: 4,6816
 • Euro
  Kupno: 4,5250
  Sprzedaż: 4,5600
 • Funt brytyjski 
  Kupno: 5,2046
  Sprzedaż: 5,2419
 • Dolar amerykański 
  Kupno: 4,1848
  Sprzedaż: 4,2181
 • Dolar australijski
  Kupno: 3,1023
  Sprzedaż: 3,1372
 • Korona czeska
  Kupno: 0,1884
  Sprzedaż: 0,1949
 • Korona norweska
  Kupno: 0,3853
  Sprzedaż: 0,3911

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy