Reklama

Kuria diecezjalna o koronawirusie. Są zalecenia dla wiernych

Opublikowano:
Autor:

Kuria diecezjalna o koronawirusie. Są zalecenia dla wiernych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W związku z ogłoszonym zagrożeniem koronawirusem Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wczoraj (11 marca) przekazała duszpasterzom i wiernym pewne wytyczne.

Ksiądz Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, w kilku punktach przedstawił zalecenia kurii.

W komunikacje duchowny poinformował m.in. o tym, że w diecezji nie przewiduje się zamykania świątyń ani odwoływania mszy świętych, nabożeństw i rekolekcji parafialnych czy pogrzebów. Normalnie będą też działać instytucje diecezjalne – kuria i sąd biskupi.

Zgodnie z zaleceniami, osoby starsze, chore oraz mające z różnych przyczyn osłabioną odporność organizmu, powinny zachować szczególną ostrożność i bez potrzeby nie narażać swojego zdrowia na niebezpieczeństwo. Kanclerz kurii zachęca te osoby do pozostania w domach i śledzenia transmisji mszy świętych np. w radiu. 

Duchowni apelują o przestrzeganie podstawowych zasad higieny podczas nabożeństw. Podnoszą również kwestię przyjmowania komunii świętej. 

- Zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju przyjmowania komunii świętej do ust. Jeżeli jednak wierni z obawy przed zarażeniem będą chcieli przyjąć komunię świętą na rękę należy jej udzielić w takiej formie. W takim przypadku proszę, aby wiernych pouczyć, że Komunię należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Komunię świętą do ust – w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza - pisze ks. Steczkowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE