Reklama

Kupią kosiarkę za ponad milion złotych

Opublikowano: ndz, 5 lip 2020 03:40
Autor:

Kupią kosiarkę za ponad milion złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przeszło milion złotych gmina planuje wydać na zakup sprzętu do utrzymania dróg. Na wydanie takiej kwoty zgodzili się majdańscy radni podczas ostatniej sesji (2 czerwca).

Pieniądze na tę inwestycje zostaną zarezerwowane z budżetu gminy na rok 2021. Nie jest jeszcze ustalone, czy będzie zaciągany kredyt na zakup. Sprawą zajmuje się wójt gminy Majdan Królewski, Jerzy Wilk.

Kupiony zostanie specjalistyczny pojazd z kosiarką do rowów. Dzięki temu przestrzeń przy drogach nie będą zarośnięte trawą. Takie samo urządzenie możemy spotkać na drodze ekspresowej A4. Gmina ogłosi przetarg w 2021 roku.

Sprzęt miał być zakupiony tego roku. Wykonawcą zlecenia miał być Mercedes Benz Sosnowiec Sp. z o.o.  Firma, która zgłosiła się do pierwszego przetargu, finalnie nie przystąpiła do podpisania umowy.  Stan epidemii nie pozwoliłby na dotrzymanie terminów.

Wójt podkreśla, że zakup takiego sprzętu jest konieczny. - Gmina Majdan Królewski ponosi ogromne koszty na inwestycje drogowe, należy zadbać o ich utrzymanie, aby żywotność tych dróg była jak najdłuższa. Dobrze utrzymane rowy i pobocza pozwalają na utrzymanie dróg w dobrym stanie technicznym i poprawiają bezpieczeństwo na drogach i estetykę miejscowości - wyjaśnia wójt.

- CO ZOSTANIE ZAKUPIONE -

Pojazd:
* Silnik 4-cylindrowy Diesel
* Dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie mniej jak 10 T
* Napęd 4x 4
* Podnośnik hydrauliczny 10T

Kosiarka do rowów:
* łączona z dwoma wysięgami, jeden do poboczy i drugi do skarp
* kosiarka bijakowa do poboczy o szerokości roboczej kosiska nie mniej jak 1,3 m
* kosiarka bijakowa do skarp o szerokości roboczej kosiska nie mniej 1,25 m
* zespół koszący montowany do płyty czołowej pojazdu przewożącego
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE