Reklama

Kto zasługuje na miano wolontariusza roku 2022 w powiecie kolbuszowskim? Zgłoś swojego kandydata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kolbuszowski.pl

Kto zasługuje na miano wolontariusza roku 2022 w powiecie kolbuszowskim? Zgłoś swojego kandydata - Zdjęcie główne

Wolontariuszem roku 2021 została Maria Krogulec. | foto kolbuszowski.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej już po raz 12 wybierze wolontariusza roku. Kapituła konkursowa spośród zgłoszonych mieszkańców wybierze tego, który najbardziej zasługuje na to wyróżnienie.

Jeśli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, która angażuje się w pomoc innym zgłoś ją do konkursu. Kto może ubiegać się o miano wolontariusza roku? 

- Naszym zamiarem jest, aby tytuł Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego stał się prestiżowym wyróżnieniem honorującym wolontariuszy oraz organizacje, podejmujące bezinteresowną aktywność na terenie powiatu kolbuszowskiego, na rzecz jego mieszkańców

- mówią organizatorzy konkursu. Podstawowym kryterium nominowania kandydatów do konkursu jest definicja, która między innymi mówi, że taka osoba powinna bezpłatne, świadome i dobrowolne działać na rzecz innych osób oraz instytucji, wykraczając poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. 

Odznaczona za dobre serce

Przypomnijmy, że wolontariuszem roku 2021 została Maria Krogulec. Pani Maria przez lata dbała o rozwój sprawności fizycznej uczniów, ale również promowała wolontariat wśród młodzieży i dorosłych.

- Organizowała także pomoc dla uczniów będących sierotami, pochodzących z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Przez rok przyjęła bezinteresownie pod swój dach uczennicę z niezamożnej rodziny - mówiła Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa. 

Maria Krogulec pełniła też funkcję przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kolbuszowej. Od 25 lat aktywnie uczestniczy w realizacji zadań Parafialnego Zespołu Caritas przy kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Była jedną z założycielek Katolickiej Grupy Pomocy Najuboższym Serce przy parafii w Weryni.

 - Pani Maria emanuje autentycznym ciepłem i otwartym sercem. Dobrymi uczynkami, nieraz drobnymi gestami sprawia, że niepostrzeżenie i cicho wnosi do czyjegoś życia radość i spokój. Jest na swój sposób osobą wyjątkową, a przy tym skromną i niezabiegającą o uznanie 
- mówiła Elżbieta Mikołajczyk, przewodnicząca kapituły konkursowej, o ubiegłorocznej laureatce.

Po odebraniu statuetki głos zabrała Maria Krogulec. - Miałam różne odczucia czy mam tu stanąć, czy nie. Wolontariusz przecież pracuje bez wyróżnień, bez zapłaty, bez laurów (...) Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie, a pomoc drugiemu to tylko radość i szczęście (...)  Jak mi zdrowie posłuży nadal będę kontynuować tę pracę. Daje mi ona takiego powera do życia, do radości - dodała.

Do kiedy można zgłosić wolontariusza? 

Kandydatury do konkursu może zgłosić grupa co najmniej trzech mieszkańców danej gminy z powiatu kolbuszowskiego, a także każda organizacja pozarządowa działająca na rzecz mieszkańców z powiatu kolbuszowskiego. Zgłoszenia może dokonać też instytucja publiczna działająca na rzecz mieszkańców na terenie danej gminy z powiatu kolbuszowskiego.
 
Wnioski nominacyjne należy składać w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej (przy wejściu głównym), w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego” lub przesłać na adres: promocja@kolbuszowski.pl. Czas na zgłoszenia kandydatów trwa do 16 stycznia 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy