Reklama

Kto zajmie się rozwożeniem worków na śmieci w przyszłym roku?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kto zajmie się rozwożeniem worków na śmieci w przyszłym roku? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już nie sołtysi będą rozdawać mieszkańcom worki na odpady. Na jak długo wystarczą pakiety?

Pracownicy Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej rozwożą pakiety worków dla mieszkańców gminy Kolbuszowa. Osobą oddelegowaną przez urząd miejski do koordynowania rozwozu i dystrybucji worków na śmieci został Jan Fryc, pracownik fundacji, a zarazem sołtys Kolbuszowej Górnej. Początkiem grudnia zaczęli oni dystrybucję pakietów dla mieszkańców. 

 

Jak podkreśla Fryc, plan trasy uzależniony jest od pogody, dodaje także, że do końca roku każdy z mieszkańców gminy Kolbuszowa powinien zostać zaopatrzony w pakiet worków na pierwszy kwartał 2021 roku.

 

- Ten, kto zapłacił i złożył deklarację, dostanie odpowiedni pakiet worków

- dodał sołtys Kolbuszowej Górnej. 

 

Pracownicy fundacji mają dużo pracy, ponieważ muszą dotrzeć do blisko 4 tys. gospodarstw. Mieszkańcy dostają także harmonogram odbioru śmieci na przyszły rok. Mieszkańców miasta w pakiety worków zaopatrzyć ma zakład gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. Liczba worków w pakiecie jest uzależniona od złożonej deklaracji, w której podana została liczba domowników. 

 

Worki na odpady ulegające biodegradacji dla właścicieli nieruchomości niekorzystających ze zwolnienia za posiadanie przydomowego kompostownika będzie można pozyskać w Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej przy ul. Piekarskiej, w godzinach pracy urzędu, poniedziałek od godz. 8 do godz. 16, od wtorku do piątku od godz.7:30 do godz. 15:30.

 

Wcześniej każdy z gospodarzy sołectwa z gminy Kolbuszowa miał za zadanie zaopatrzyć mieszkańców swojej miejscowości w odpowiednie pakiety worków. Rzecz jasna nie za darmo. Mieszkańcy zaczęli się burzyć. Jedni twierdzili, że muszą stać w kolejkach jak za komuny. Drugi sposób dystrybucji się podobał, bo był porządek i worki nie fruwały po wsi. Na ten przykład szef sołectwa w Kolbuszowej Górnej miał wyznaczony dyżur w centrum kultury wsi, gdzie mieszkańcy przychodzili odebrać pakiety. 

 

Za swoją pracę przy dystrybucji pakietów worków 14 sołtysów otrzymało ponad 13 tys. zł. Ile teraz będą kosztować usługi pracowników Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej? Do tematu wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy