Reklama

Krzątka. Zabił psa strzelając do niego z broni pneumatycznej. Za okrucieństwo sąd w Kolbuszowej wymierzył mu dotkliwą karę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Krzątka. Zabił psa strzelając do niego z broni pneumatycznej. Za okrucieństwo sąd w Kolbuszowej wymierzył mu dotkliwą karę - Zdjęcie główne

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał Tadeusza W. za znęcanie się nad psem. Zwierzę nie przeżyło. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 17 sierpnia Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał Tadeusza W. za znęcanie się nad psem. Zwierze zostało dotkliwie ranione, po czym poniosło śmierć. Do zdarzenia doszło w Krzątce (gm. Majdan Królewski).

Do zdarzenia doszło początkiem października 2021 roku w Krzątce (gm. Majdan Królewski). Tadeusz W. wielokrotnie postrzelił psa z broni pneumatycznej w okolice brzucha, nóg i pleców. 

Obrażenia były na tyle silne, że wywołały u czworonoga krwotok, wstrząs oraz zapalenie otrzewnej. Życia zwierzęcia nie udało się uratować. 

Kolbuszowski sąd skazał Tadeusza W. na trzy miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby roku. Ponadto sąd orzekł wobec oskarżonego środki karne w postaci: zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w kwocie 4 026 zł na rzecz oskarżycielki posiłkowej, podanie wyroku do publicznej wiadomości w tygodniku „Korso Kolbuszowskie”, nawiązki w kwocie 3 tys. zł na rzecz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt w Rzeszowie na cel związany z ochroną zwierząt, zakazu posiadania psów na okres roku oraz przepadek broni.

Wyrok jest prawomocny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy