Reklama

Krystyny zjechały do Huty Komorowskiej na IX Podkarpackie Imieniny Krystyn 2021 [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 22 sierpnia, w Hucie Komorowskiej gościły Krystyny z różnych części Podkarpacia. Wśród nich nie zabrakło mieszkanek powiatu kolbuszowskiego.

W tym roku wydarzeniu temu pod hasłem „Dwórki królewskie z Dworzankami” patronował Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. Wykwintne regionalne dania i oprawę muzyczną przygotowało Koło Gospodyń „Dworzanki” z przewodniczącą Krystyną Wołosz i Ochotnicza Straż Pożarna z naczelnikiem Wiesławem Suszkiem w Hucie Komorowskiej.

Podczas pierwszego punktu spotkania, prawie 80 Krystyn Podkarpackich i ich gości z Norwegii, Warszawy, Lublina i gminy Majdan Królewski podziwiało około 9 tysięcy wzorów bombek choinkowych w muzeum w Nowej Dębie.

Solenizantki uczestniczyły też we mszy św. w Parafii pw. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej, koncelebrowanej przez księży Krzysztofa i Tomasza oraz Romana Oktawiana Jusiaka OFM, dr hab. prof. PWSZ, emerytowanego profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 

Krystyny, po muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, położonym w rozległym parku w Hucie Komorowskiej, oprowadziła kustosz Katarzyna Cesarz oprowadziła gości. Następnie solenizantki przeniosły się do miejscowej remizy.

Podczas uroczystości doszło do spotkania Ewy Łeptuch, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Komorowie z profesor historii Zofią Krystyną Chyrą-Rolicz z Warszawy, autorką książki o Marii Konopnickiej. Wręczono godności „Krystynianin Pierwszy”, „Nasza Krystyna, Super Krystyna, Krynia 2021, najmłodsza i najstarsza Krystyna oraz upominki dla Krystyn spoza Podkarpacia. 

Dużo wrażeń dostarczyły  też wydarzenia kulturalne. Pierwsze z nich to występ Karoliny Trojnackiej z piosenkami z tekstami Agnieszki Osieckiej z koncertu „Niech żyje bal”, który odbył się tydzień wcześniej w Weryni. Ostatnim punktem spotkania Krystyn był udział w Festiwalu Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej.

- Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich integruje kobiety, tworząc wspólnotę, o co w społeczeństwie ponowoczesnym tak trudno, bo zgodnie z sentencją: „Dawnej ludzie nie mieli nic prócz siebie, dzisiaj mają wszystko oprócz siebie”.

Dziewięcioletnia działalność ruchu społecznego kobiet o imieniu Krystyna na Podkarpaciu służy również poznawaniu i promowaniu osobliwości tego bogatego historycznie i przyrodniczo regionu. Wiele wydarzeń organizowanych przez SKP ma charakter lokalny, a jednym z największych, wychodzących poza region, a także poza granicę, jest coroczne ruchome święto pod nazwą Podkarpackie Imieniny Krystyn

- mówi Krystyna Leśniak-Moczuk, prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy