Reklama

Krów i świń w powiecie kolbuszowskim ubywa

Opublikowano: sob, 24 paź 2020 07:30
Autor:

Krów i świń w powiecie kolbuszowskim ubywa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwa obowiązkowy Powszechny Spis Rolny 2020. Sprawdzamy, ile hodowaliśmy krów, świń i kur, a także, ile gospodarstw rolnych było w poprzednich latach.

Taki raport przedstawiła gmina Cmolas na swojej stronie internetowej. W gminie Cmolas w 2002 roku, czyli 18 lat temu było 1592 gospodarstwa. Ich łączna powierzchnia użytkowa wynosiła ponad 6 tys. hektarów. Powierzchnia zasiewów to natomiast 1615 ha. W 2010 znacznie spadła liczba gospodarstw na terenie cmolaskiej gminy i wynosiła 1177. Powierzchnia użytków zielonych również uległa zmniejszeniu do 3882 ha, w tym zasiewów do 1079 ha.


Co ze zwierzętami hodowlanymi? Krów na terenie gminy Cmolas było ponad 1,5 tys., świń prawie tysiąc, a kur ponad 30 tysięcy sztuk. Do 2010 liczby te znacząco zmalały. Krów było już nieco ponad 900, świń niecałe pół tysiąca, a kur ponad 20 tysięcy sztuk.

Jak będzie wyglądała sytuacja z 2020 roku? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  pasjonat

  Au mnie przybylo w tym czasie 7 krow i 6 opasow

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Rrrr

   Dokup jeszcze7 co to tyle