Reklama

Królowa sportu na stadionie

Opublikowano:
Autor:

Królowa sportu na stadionie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tego dnia sport rządził rytmem dnia większości nowodębian. Uroczystemu otwarciu stadionu lekkoatletycznego dopisała zarówno pogoda, jak i goście. Znakomita atmosfera i duże zainteresowanie mieszkańców pozwala przypuszczać, że to miejsce nie ma szans na świecenie pustkami.

Zdjęcia z historii sekcji lekkiej atletyki miasta zdobiły wejście na teren obiektu, a tuż obok znalazła się gablota z medalami Grzegorza Sudoła. Ta niekwestionowana gwiazda sportu 9 września zakończyła oficjalnie karierę zawodniczą w miejscu, w którym ta kariera się zaczynała: na stadionie w Nowej Dębie. To tu, pod czujnym okiem znakomitego trenera i wspaniałego człowieka Juliana Zięby, przyszły olimpijczyk, zawodnik MKS Stal, zdobywał swoje pierwsze sportowe szlify.

Rangę wydarzenia podkreślił zarówno występ Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Nowa Dęba, hymn państwowy i wciągnięcie flagi na maszt, jak też cała plejada polityków, samorządowców, sportowców, przedsiębiorców, dyrektorów szkół i innych instytucji itp. obecnych na tym wydarzeniu. A że było to zdarzenie historyczne, o tym nikogo nie trzeba przekonywać.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE