Reklama

Krew oddasz w Raniżowie

Opublikowano:
Autor:

Krew oddasz w Raniżowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 28 sierpnia, w Raniżowie będzie można oddać krew. Akcja pod hasłem "Dar krwi - darem życia" będzie trwać przez trzy godziny.

Mobilny Punkt Poboru Krwi zostanie zorganizowany w Raniżowie nie pierwszy raz. Ostatnio krew można było oddać tutaj rok temu. Akcja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych. Nie gra tu roli miejsce zamieszkania. - Oczywiście szczególnie zachęcamy do tego mieszkańców z terenu gminy Raniżów, ponieważ krwiobus będzie na miejscu i nie trzeba będzie jechać do Rzeszowa - mówi Jan Puzio, jeden z organizatorów akcji.

Pobór krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które krwiobusem razem z kilkuosobową ekipą medyczną krąży po Podkarpaciu. Do oddania krwi namawia wspomniany Jan Puzio.  - Korzystając z obecności krwiobusa w Raniżowie, zachęcam w szczególności te osoby, które jeszcze nigdy nie oddawały krwi, aby uczyniły to po raz pierwszy. Wiele osób z pewnością myśli o tym, aby oddać krew, ale "jakoś nie ma okazji". Taka okazja będzie w Raniżowie 28 sierpnia. Jest to dzień roboczy i każdej osobie, która odda krew, przysługuje dzień wolny w pracy - mówi Jan Puzio. - Potrzebujemy około 60 - 70 zdrowych osób w wieku 18 - 65 lat, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać, że te osoby są weryfikowane przez lekarza i zazwyczaj nie wszyscy, którzy się zgłoszą, zostaną dopuszczeni - wyjaśnia organizator i dodaje, że sam weźmie udział w akcji. - Staram się od czasu do czasu oddawać krew i jeżeli tylko mnie lekarz dopuści, to również oddam ją w Raniżowie.

Równolegle z akcją poboru krwi będzie możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku przeprowadzana przez Fundację DKMS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE