Reklama

Kradli i mordowali

Opublikowano:
Autor:

Kradli i mordowali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prokuratura Krajowa w Krakowie namierzyła sprawców kradzieży i rozboju na właścicielu kantoru w Kolbuszowej.

Zważywszy na kaliber udowodnionych już win, jakie mają na koncie ustaleni przez prokuraturę sprawcy, trzeba przyznać, że właściciel kantoru w Kolbuszowej miał dużo szczęścia 12 lat temu. Owszem, stracił niemal 70 tys. zł. Ale zachował życie. 

Kto go napadł i okradł? Członkowie tzw. "gangu zabójców kantorowców", których działania zwichrowały poczucie bezpieczeństwa mieszkańców województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego w latach 2005 - 2007. Ile osób zamordowali, obrabowali i napadli? Liczby nieustannie rosną. Wspólny mianownik wszystkich przestępstw dotyczył ofiar: wywodziły się z kręgu właścicieli, współwłaścicieli lub pracowników kantorów. Wiele z nich zginęło. Właśnie postawiono im kolejne zarzuty pięciu kolejnych zabójstw i dwóch usiłowań zabójstw. Dwóch podejrzanych w tym śledztwie odbywa już wyroki dożywocia za inne zabójstwa. 

Zabójstwa i rozboje
Z każdym rokiem pada coraz więcej odpowiedzi na pytania dotyczące zbrodni sprzed lat, m.in. zdarzeń z Kolbuszowej. 
Wszystkie szczegóły poznamy za około dwa miesiące, kiedy prokuratorzy zakończą pracę nad aktem oskarżenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Małopolski Oddział Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. 

– W tej chwili, ze względu na dobro śledztwa, nie możemy ujawniać żadnych szczegółów poza tym, że naszym postępowaniem przygotowawczym objęty jest również rozbój z 22 marca 2005 r. z Kolbuszowej – wyjaśnia prokurator Tomasz Dorosz. 

Więcej w 17 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE