Reklama

Koszenie rowów i poboczy w powiecie kolbuszowskim. Ile będzie kosztowało?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Koszenie rowów i poboczy w powiecie kolbuszowskim. Ile będzie kosztowało?  - Zdjęcie główne

Czytelnicy m.in. z Cmolasu czy z Weryni alarmują o bardzo wysokich trawach wzdłuż dróg, które zagrażają bezpieczeństwu. | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W zimie nieodśnieżone, a w lecie zarośnięte. Mowa o drogach na terenie powiatu kolbuszowskiego i corocznych problemach, które zgłaszają nasi Czytelnicy.

Letnie koszenie traw rozpoczęło się już w całym powiecie kolbuszowskim. Każda z gmin kosi pobocza i rowy wzdłuż swoich gminnych traktów. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej z kolei ogłosił przetarg na koszenie poboczy wzdłuż powiatówek. Każdy z wyłonionych wykonawców ma wykosić trawy na poszczególnych gminach. Kolbuszowski ZDP przeznaczy na prace ponad 400 tys. zł. 

Późne koszenie 

Koszenie poboczy i rowów odbywa się średnio dwa razy w roku. Mieszkańcy jednak uważają, że pierwsze tego typu prace rozpoczęły się o wiele za późno.

- Trawy sięgają powyżej metra wysokości. To już jest niebezpieczne, bo nic nie widać. Poza tym z traw wyskakują sarny, których kierowca nie jest w stanie w porę zauważyć

- alarmuje Czytelnik, zaznaczając, że pierwsze koszenie traw powinno odbyć się o wiele wcześniej. - Co z tego, że teraz koszą, jak i tak nie wykoszą tego tak jak trzeba, bo trawa jest przerośnięta i nie da się jej idealnie skosić.

Danuta Dłużeń, radna z gminy Niwiska, także alarmowała o złym stanie poboczy.

- Chciałam zwrócić uwagę na stan dróg powiatowych, a właściwie ich poboczy. Drogi powiatowe są niesamowicie zarośnięte, że jadąc tymi drogami, nie widać, co się dzieje

- potwierdziła. - Pani wójt dba o drogi gminne, pobocza są tam wykoszone. Pan starosta działa trochę opieszale, więc prosimy o to, aby zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy i jak i innych podróżnych - dodała przedstawicielka mieszkańców. 

400 tysięcy na koszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg na koszenie poboczy wzdłuż dróg powiatowych na terenie każdej z gmin. 

Drogi powiatowe w gminie Niwiska kosić będzie firma z Dzikowca za prawie 80 tys. zł. Trakty powiatowe na terenie gminy Kolbuszowa kosić będzie inna firma z Dzikowca za prawie 120 tys. zł. Powiatówki w gminy Cmolas kosić będzie firma z Kopci za około 77 tys. zł. Na terenie gminy Majdan Królewski koszeniem zajmie się firma z Krzątki za 36 tys. zł, z kolei drogi na terenie gminy Dzikowiec firma ze Staniszewskiego za nieco ponad 52 tys. zł. W gminie Raniżów koszeniem zajmie się firma ze Staniszewskiego za 51 tys. zł. 

Koszenie odbędzie się dwa razy w ciągu całego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy