Reklama

Korso Kolbuszowskie nr 44/2016

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy numer Tygodnika Korso Kolbuszowskie jest już w kioskach

Wyborców się bał nie będę
Przyszłość porodówki maluje się w czarnych barwach. Dyrektor lecznicy złożył już wniosek do starosty o zamianę oddziałów. Józef Kardyś deklaruje, że zagłosuje za likwidacją ginekologii i położnictwa. Czy oddział uratuje interwencja europosła Tomasza Poręby?

Spokój grabarza
Z pewnością nie jest to praca dla każdego. Są jednak osoby, które wykonują ją z dużym zaangażowaniem. Jedną z nich jest pan Piotr z gminy Kolbuszowa, który posługę grabarską pełni już od siedmiu lat.

Ranna pasażerka
W sobotę na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Obrońców Pokoju w Kolbuszowej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła jedna osoba.

Nowe mieszkania w Kolbuszowej?
Jest szansa, by w mieście powstały bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. O szczegółach na październikowej sesji mówił burmistrz Jan Zuba.

Milionowa inwestycja w Przyłęku
Miejscowa szkoła podstawowa zostanie rozbudowana. Urząd gminy szuka już wykonawcy, który zrealizuje inwestycję za ponad milion złotych. Kiedy z nowego obiektu będą mogli korzystać uczniowie?

Urzędnicy robią tyle, ile muszą
Prześwietliliśmy informacje, jakimi z mieszkańcami dzielą się nasi urzędnicy. Na tapetę wzięliśmy rady gmin. Czego dowiemy się o pracy samorządowców, nie wychodząc z domu? Które gminy podają „na tacy” wszystkie informacje, a które tylko wymagane minimum?

Gdy zapuka śmierć do okna
Zamiast klepsydr wióra przed furtką domu. Zamiast stypy – poczęstunek. O zwyczajach ludowych związanych ze śmiercią na terenie naszego powiatu rozmawialiśmy z Jolantą Dragan z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE