Reklama

Korso Kolbuszowskie nr 38/2017

Opublikowano: śr, 20 wrz 2017 06:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy numer Tygodnika Korso Kolbuszowskie jest już w kioskach

Dzieci uciekają do miasta
Niespełna 200 dzieci z całej gminy rozpoczęło naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. W trzech placówkach liczba uczniów w oddziale nie przekracza dziesiątki. W dwóch pierwsza klasa w ogóle nie powstała.

Radni boją się alkoholu
Właściciele sklepów chcą handlować alkoholem, jednak radni skutecznie im to uniemożliwiają. I chociaż kilku samorządowców zagłosowałoby za udzieleniem koncesji, to jednak nie mają siły przebicia. Dlaczego temat koncesji ciągle wraca na obrady rady gminy? I czy starające się o pozwolenie sklepy mają szansę je dostać?

Operacje na parterze
Blisko 10 mln zł dofinansowania trafi do szpitala powiatowego w Kolbuszowej. W ramach dotacji lecznica doczeka się nowego bloku operacyjnego i aparatury medycznej z najwyższej półki. To niejedyne zmiany, jakie szykują się w placówce.

Jubileusz "Cmolasian"
W niedzielę Zespół Ludowy "Cmolasianie" świętował jubileusz 15-lecia działalności. Była to idealna okazja do powspominania, wspólnego śpiewania i biesiadowania.

"Żeby każdy cosik miał"
Dobiega końca sezon zebrań osiedlowych i wiejskich, podczas których mieszkańcy gminy decydują o podziale kasy z tzw. funduszu sołeckiego na 2018 rok. Na co trafią pieniądze?

Tempo pokazuje, że może
Zawodnicy Tempa Cmolas jako jedyni w pierwszych pięciu kolejkach nie stracili punktów. Chętnych do awansu jest jednak więcej niż miejsc premiowanych. Czołówka się wyrównuje, ale nie wszyscy pokazali pełnię swoich możliwości.

Kara za słupy
Aktualizacja geodezyjna dokonana na terenie wsi wywołała niemałe poruszenie. Burzą się przede wszystkim właściciele dotychczasowych nieużytków, których grunty, po zmianie, zakwalifi kowano jako „tereny różne”. Zmiana niby niewielka, ale pociąga za sobą koszty.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Norbit

    Najciekawsi ludzie to właśnie ci nie ciekawi