Reklama

Korso Kolbuszowskie nr 26/2016

Opublikowano:
Autor:

Korso Kolbuszowskie nr 26/2016 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI

Kolbuszowianin Roku 2015
Kolejna Skałka Korso ma już nowego właściciela. Podczas poniedziałkowej gali (27 czerwca) wręczono ją ks. Lucjanowi Szumierzowi, proboszczowi parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Grądziel: kręcimy bat na siebie
– To się w ogóle mija z celem i kręcimy bat na siebie – podsumował Władysław Grądziel zmiany zaproponowane przez radnych. Od tej pory za udokumentowaną notarialnie możliwość przejeżdżania czy przechodzenia przez gminne grunty trzeba będzie zapłacić.

Skrzyżowanie do przebudowy
Centrum Cmolasu czekają zmiany. Jedną z najważniejszych jest przebudowa skrzyżowania krajowej „dziewiątki” z drogą powiatową. Taki krok pociągnie jednak za sobą konieczność pozyskania przez gminę niektórych działek.

Zaglądamy do portfeli radnych
Jakie sumy zgromadzili na kontach? Jakimi jeżdżą samochodami? Na ile się zapożyczyli? – tego wszystkiego o radnych dowiedzieć się można z oświadczeń majątkowych, które mieli obowiązek złożyć do 30 kwietnia. Po Kolbuszowej przychodzi pora na Raniżów. Sprawdźmy, kto rok 2015 skończył nad, a kto pod kreską.

Najstarszy dąb rośnie u nas!
Ma 500 lat i rośnie w Woli Rusinowskiej – mowa o najstarszym dębie na Podkarpaciu. O historii tego niezwykłego drzewa opowiadają państwo Mokrzyccy.

Szymonowi po piętach
Radosław Maciąg został sportową gwiazdą Mistrzostw Podkarpacia Juniorów Młodszych, na których wywalczył dwa złote medale. Furorę zrobił też występ Roksany Gul. Młoda płotkarka dystans 400 m pokonała w czasie 81,60 s, co jest najlepszym wynikiem w jej kategorii wiekowej w kraju.

Takie były Dni Cmolasu
Mijający weekend obfitował w imprezy na terenie naszego powiatu. W Cmolasie bawiliśmy się podczas święta sołectwa. W Domatkowie i Trześni na sobótkach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych i innych wydarzeń.

Więcej w Korso nr 26/29.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE