Reklama

KORONAWIRUS. Wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce zamknięte od poniedziałku |AKTUALIZACJA|

Opublikowano: śr, 11 mar 2020 12:05
Autor:

KORONAWIRUS. Wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce zamknięte od poniedziałku |AKTUALIZACJA| - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziś (środa, 11 marca) otrzymaliśmy informację, że wszystkie placówki edukacyjne w całej Polsce zostają zamknięte od poniedziałku, 16 marca, na dwa tygodnia.

Spowodowane jest to koronawirusem, który bardzo szybko rozprzestrzenia się po Polsce i całej Europie.

- Zamknięcie wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków na dwa tygodnie ogłosił premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówił premier w czasie konferencji prasowej.

W Polsce zdiagnozowano już 25 przypadków wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, od dziś (środa, 11 marca) w niektórych placówkach nie odbywają się również normalne lekcje. Nauczyciele prowadzą opiekę nad dziećmi, które przyjdą w tym tygodniu do szkół.

- Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie informuje, iż  związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami rządowymi pływalnia kryta oraz hala widowiskowo-sportowa będą nieczynne od czwartku, 12 marca, odwołania - czytamy na stronie OWiR Cmolas.

Również szkoła w Cmolasie wydała w tej sprawie komunikat. Jak informuje placówka w najbliższy czwartek i piątek (12 i 13 marca) będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mogą pozostawić ich samych w domu. Od poniedziałku szkoła, tak jak inne w całej Polsce będzie zamknięta.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE