Reklama

Koniec żartów. Rusza liga

Opublikowano:
Autor:

Koniec żartów. Rusza liga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niektórzy twierdzą, że piłka na tym poziomie nikogo nie interesuje. Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend. Do gry ruszają cztery ekipy z naszego powiatu.

Klasa okręgowa to dopiero szósty szczebel rozgrywek, ale wcale nie grają tu "chłopki roztropki". No, przynajmniej nie oni stanowią o sile tej ligi. Tradycyjnie już Sokół z Kolbuszowej Dolnej chce powalczyć o awans. Resztę zadowoli utrzymanie, choć tak naprawdę nikogo z naszych nie można skreślić.

Ze spokojem
Sokół rozpoczyna wojnę o czwartą ligę od starcia z Chemikiem Pustków. – Rywal pewnie będzie próbował nas zaskoczyć grą z kontry, a my musimy zagrać swoje. Będzie ciężko – ocenia Rafał Leśniowski, trener Sokoła. Wszyscy oczekują, że jego zespół będzie punktował, ale kolbuszowianie powinni nauczyć się grać pod presją. – Liga zapowiada się atrakcyjnie, jest dużo ciekawych, solidnych zespołów i ustawienie ich w szeregu przed startem ligi jest niemożliwe. Nikogo nie zlekceważymy – dodaje Leśniowski, który nie narzeka na przygotowanie jego drużyny do rozgrywek. – Latem nie ma dużo czasu, ale w zimie się nie było przelewek, więc fizycznie powinniśmy dać radę – ocenia "Leśny". W ostatnich dwóch testach Sokół pokonał 5:3 Strug Tyczyn i przegrał 2:4 z Sokołem Nisko. – W sparingach traciliśmy za dużo goli – przyznaje. W ostatnim czasie trener Sokoła dał "wolną rękę" w poszukiwaniu nowego klubu Fabianowi Zalewskiemu. – Fabian chce walczyć o miejsce w składzie, ja pozwalam mu odejść. Decyzja należy do niego – tłumaczy Leśniowski. Pokornie do rozgrywek podchodzą sami zawodnicy. - Teoretycznie liga jest w naszym zasięgu. Musimy spokojnie podejść do każdego rywala. Chcemy awansować, ale nie można być pewnym wygranej, bo to nas może zgubić – zaznacza Piotr Karkut, obrońca Sokoła.

Więcej w 32 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE