Reklama

Komputer dla dziecka rolnika. Gdzie złożyć wniosek w Kolbuszowej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Komputer dla dziecka rolnika. Gdzie złożyć wniosek w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 1500 zł na rodzinę - tyle można dostać na zakup komputera dla dziecka z rolniczej rodziny. Trzeba się jednak spieszyć, bo wnioski przyjmowane są już tylko do dzisiaj (30 grudnia).

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać pieniądze? Po pierwsze, należy złożyć wniosek. Formularz można pobrać ze strony www.arimr.gov.pl lub otrzymać w siedzibie oddziału ARiMR (np. Kolbuszowa ul. Towarowa 4).

Pieniądze można będzie wydać na zakup komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. 

Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony między 10 grudnia 2020 r. a 31 marca 2021 r. 

- Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy

- wyjaśnia Marek Łeptuch, kierownik Biura Powiatowego w Kolbuszowej Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Tam też do 30 grudnia należy złożyć wniosek, do którego trzeba dołączyć kopię decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r. i kopię zeznań podatkowych za 2019 r.

Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;

  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;

  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;

  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1200 zł miesięcznie;

  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy