Reklama

Kompletnie pijany jechał zygzakiem przez Widełkę. Policję powiadomił 19-latek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kompletnie pijany jechał zygzakiem przez Widełkę. Policję powiadomił 19-latek - Zdjęcie główne

Pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 19-letni mężczyzna zauważył samochód jadący zygzakiem przed krajową drogę nr 9 w Widełce. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, jechał za nim, uniemożliwiając mu ucieczkę i zawiadomił policję.

Jak poinformowała Beata Chmielowiec, przedstawicielka KPP w Kolbuszowej, wczoraj (czwartek, 20 kwietnia), około godz. 22.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Widełce po drodze krajowej nr 9, porusza się prawdopodobnie pijany kierowca, za którym cały czas, aby uniemożliwić mu ucieczkę, jedzie zgłaszający.

- Kierujący fordem zjechał z drogi głównej i zatrzymał się w okolicy kościoła w Widełce. Na miejscu zdarzenia zastano siedzącego za kierownicą forda 64-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz oddalającego się z miejsca innego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być bratem kierującego. Jak ustalono, razem pili oni alkohol. Kierowca forda został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie

- przekazała Beata Chmielowiec. 

Dzięki godnej naśladowania postawie 19-letniego mężczyzny, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Policja przypomina również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE