Reklama

Komentarze powyborcze kandydatów na wójta Dzikowca

Opublikowano:
Autor:

Komentarze powyborcze kandydatów na wójta Dzikowca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Dzikowiec, w niedzielę, 4 listopada wzięli udział w drugiej turze wyborów na wójta. Włodarzem gminy został Józef Tęcza, który zdobył ponad 56 proc. poparcia.

W wyborach, które odbyły się 21 października, na stanowisko wójta startowało czworo kandydatów. Byli to Edward Klecha, Edyta Kosiorowska - Matejek, Jerzy Sito i Józef Tęcza. W dogrywce udział wzięli Jerzy Sito oraz Józef Tęcza. W pierwszej turze Sito zdobył 615 głosów poparcia (25,82 proc.), natomiast Tęcza przeszedł do kolejnej próby z wynikiem 1 081 głosów za (45,38 proc.)

Po dwóch tygodniach dodatkowej kampanii obaj kandydaci ponownie poddali się głosowaniu obywateli. W minioną niedzielę, 4 listopada, poznaliśmy ostateczny wynik. Wójtem gminy Dzikowiec został obecny zastępca Józef Tęcza. Jerzy Sito przegrał z konkurentem 283 głosami. Jednak przegrany pozostanie, jak dotychczas, radnym gminnym.

 

 

- Wynik jest taki, jaki jest - mówi po wyborach Jerzy Sito. - Cieszę się z tego, że wyborcy zechcieli pójść do wyborów, że zechcieli na mnie zagłosować. Gratuluję zwycięzcy. Ktoś musiał wygrać, ktoś musiał przegrać. Dwóch wójtów naraz nie może być. Wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali mnie na radnego gminnego. Jeżeli chodzi o radę, trudno mówić o partyjnych rozgrywkach w takiej małej gminie. Dotychczas współpraca radnych przebiegała dobrze. Zobaczymy, jak będzie teraz. Mam kilka pomysłów na ulepszenie naszej gminy. Sam jako jeden radny nie zrobię nic. Jeżeli rada będzie zgodna w całości, to zrobimy wszystko - dodaje nasz rozmówca.

 

 

 

 

- Emocje wyborcze powoli opadają. Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku, cieszę się, że mieszkańcy gminy docenili moją dotychczasową pracę i zaangażowanie. Zdaję sobie sprawę, że wygrana w wyborach to dopiero początek, teraz czeka mnie sukcesywne realizowanie mojego programu. Wiem, że spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność. Nie przewiduję większych zmian pracowniczych, a jeśli chodzi o przesunięcie godzin pracy urzędu, myślę, że po uzgodnieniu z pracownikami zmiany zostaną wprowadzone zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Jeżeli chodzi o współpracę z nową radą gminy, mam nadzieję, że uda się nam porozumieć dla dobra i przyszłości całej gminy. Znam radnych i wiem, że zależy im na rozwoju wszystkich miejscowości. Są to ludzie odpowiedzialni, doświadczeni i bardzo zaangażowani w swoją pracę - powiedział Józef Tęcza po tym, gdy wynik głosowania był już znany. Na pytanie o to, czy chce powołać swojego zastępcę, Józef Tęcza nie odpowiedział konkretnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE