Reklama

Czujki czadu i dymu dla mieszkańców gminy Kolbuszowa. Trafią do najuboższych rodzin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: mł. bryg. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej

Czujki czadu i dymu dla mieszkańców gminy Kolbuszowa. Trafią do najuboższych rodzin - Zdjęcie główne

Czujki czadu i dymu trafią do dwunastu najuboższych rodzin z terenu gminy Kolbuszowa. | foto mł. bryg. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (wtorek, 21 grudnia) w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej st. bryg. Jacek Nita, Komendant Powiatowy PSP w Kolbuszowej, przekazał czujki czadu i dymu dla mieszkańców. Kto je otrzyma?

Dwanaście czujek dymu i tlenku węgla, potocznie zwanego czadem, dla mieszkańców gminy Kolbuszowa przekazał st. bryg. Jacek Nita, szef kolbuszowskich strażaków. Czujki zostały wręczone prezesom Spółdzielni Mieszkaniowych w Kolbuszowej i to oni mają rozdysponować czujki wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców. Do kogo trafią?

- Zamysł był taki, aby czujki trafiły do rodzin najuboższych, których nie stać na zakup takich urządzeń

- informuje w rozmowie z nami st. bryg. Jacek Nita.

Wspomniane czujki zostały zakupione w ramach unijnego programu. 

- Mamy nadzieję, iż  projekt przyczyni się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, ale także zwiększy świadomość społeczeństwa z zagrożeniami związanymi z emisją tlenku węgla

- nadmienia przedstawiciel kolbuszowskiej straży.

Fot. mł. bryg. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej

Komenda Powiatowa PSP w Kolbuszowej przypomina, że tlenek węgla jest gazem silnie trującym, bezwonnym i bezbarwnym, dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić jego obecności. Do zatruć dochodzi najczęściej w pomieszczeniach, gdzie zlikwidowano lub zakryto przewody wentylacyjne i nie ma odpowiedniej wentylacji powietrza. 

Podkarpacka straż pożarna od 1 stycznia do 21 grudnia tego roku wyjeżdżała w sumie 173 razy do interwencji związanych z tlenkiem węgla. W tych zdarzeniach pomocy medycznej wymagało 89 osób, natomiast 5 osób zginęło w wyniku zatrucia czadem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy