Reklama

Kolizje, pijani kierowcy i zderzenia ze zwierzyną leśną. Policja podsumowała ostatnie dni. Gdzie i w jakich zdarzeniach interweniowali funkcjonariusze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kolizje, pijani kierowcy i zderzenia ze zwierzyną leśną. Policja podsumowała ostatnie dni. Gdzie i w jakich zdarzeniach interweniowali funkcjonariusze? - Zdjęcie główne

Policyjne interwencje w powiecie kolbuszowskim. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ostatnim czasie na drogach powiatu kolbuszowskiego coraz częściej dochodzi do zderzeń ze zwierzyną leśną. W jakich jeszcze interwencjach uczestniczyli funkcjonariusze policji?

O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Często się zdarza, iż użytkownicy dróg lekceważą ostrzeżenia. Należy pamiętać, że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, omijających ciągi komunikacyjne i często przebiegają przez drogę. Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Nie wspominając o wykonaniu gwałtowanego manewru pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni.

10 listopada w Kosowach (gmina Niwiska) około godz. 19:30 kierujący kia zderzył się ze zwierzyną leśną. Przednia cześć pojazdu została uszkodzona. Funkcjonariusze nie stosowali środków prawnych. Do podobnych okoliczności doszło tego samego dnia w Widełce. Prawie codziennie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, wzywani są do zdarzeń drogowych ze zwierzyną leśną w miejscowościach powiatu kolbuszowskiego. 

Mandat dla kierowcy 

W czwartek (10 listopada) w Hucie Komorowskiej kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku opla. - Policjanci z uwagi na uszkodzenia zatrzymali dowody rejestracyjne, a sprawcę ukarali mandatem karnym - przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Z kolei w sobotę (12 listopada) o godz. 18 policjanci interweniowali na miejscu kolizji. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierowcę volkswagena. Uderzył on w tył opla, a ten uderzył w tył bmw, które wjechało w mondeo. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym. - Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczynią zderzenia jest mieszkanka powiatu kolbuszowskiego - dodała oficer prasowy.  

Dzień później (13 listopada) o godz. 17:30 policja interweniowała w Kolbuszowej Dolnej. Na miejscu okazało się, że kierująca volkswagenem passatem, jak i kierowca z toyoty nie dostosowali obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi. Konsekwencją tego było boczne zderzenie samochodów. Na obydwu sprawców został nałożony mandat karny i zabrane dowody rejestracyjne. 

 

Tego samego dnia (13 listopada) o godz. 12 w Majdanie Królewskim przy ul. Rzeszowskiej (DK 9) kierujący fordem włączając się do ruchu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jadący obok niego volkswagena. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policja na sprawcę tego zdarzenia (kierowcę forda) nałożyła mandat karny. Został również zatrzymany dowód rejestracyjny forda, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. 

13 listopada około godz. 5 w Kupnie sarna wtargnęła pod volvo uszkadzając przednią część pojazdu. Kolbuszowscy policjanci w tym przypadku nie stosowali środków prawnych. 

Nietrzeźwi na drogach 

W niedzielę (13 listopada) około godz. 7 na drodze wojewódzkiej nr 875 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda.

- Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich czynności od mieszkańca powiatu kolbuszowskiego wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzili badanie, które wskazało, że jest nietrzeźwy 

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Alkomat pokazał 0,54 alkoholu w organizmie. Kolbuszowscy funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie prowadzone jest postępowanie. 

Kilka godzin później policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali w Siedlance około godz. 10:30 kierowcę volkswagena. Kierowca został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że jest pod wpływem alkoholu. Miał on ponad 0,56 promila w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie mieszkańca powiatu mieleckiego również prowadzone jest postępowanie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy