Reklama

Reklama

Kolejny ksiądz z Podkarpacia za kratami. Za molestowanie!

Opublikowano: 7 czerwca 2019 16:18
Autor:

Kolejny ksiądz z Podkarpacia za kratami. Za molestowanie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Były diecezjalny duszpasterz młodzieży w Rzeszowie, ksiądz Paweł T. usłyszał wyrok 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Kuria przekazała w tej sprawie komunikat.

Ksiądz usłyszał wyrok za molestowanie chłopców, a cały proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wreszcie sąd skazał go za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Ofiarami duchownego było trzech gimnazjalistów molestowanych podczas rekolekcji.

W czwartek, 6 czerwca, po ogłoszeniu wyroku kuria diecezjalna w Rzeszowie wydała komunikat:

W związku z zapadłym w dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie prawomocnym wyrokiem w sprawie ks. Pawła T. Kuria Diecezjalna oświadcza, co następuje:

1. Przyjmujemy wyrok do wiadomości ze smutkiem i bólem z powodu czynów popełnionych przez księdza.

2. Podtrzymujemy wolę udzielenia pomocy wszystkim pokrzywdzonym w ramach działającego w diecezji świeckiego zespołu ds. pomocy ofiarom nadużyć seksualnych.

3. Wyjaśniamy, że władze Diecezji Rzeszowskiej nie biorąc udziału w tym postępowaniu nie znają żadnych bliższych szczegółów sprawy z racji wyłączenia jawności postępowania przez Sąd. Dlatego Kuria nie będzie udzielać żadnych innych komentarzy w tej sprawie ani też odnosić się do dotychczasowych publikacji medialnych.

4. Wobec ks. Pawła T. zostanie obecnie wznowione postępowanie kanoniczne. Ostateczna decyzja w jego sprawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należeć będzie do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

ks. Piotr Steczkowski

kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Ucio z Golcowej

    A to wielki był występek ksiądz całował chł0pcaw pępek!

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    TYlawa

    Atak na Kościół ? Mohery ratujcie