Reklama

"Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie" - kolbuszowskie muzeum wydaje publikację

Opublikowano: ndz, 12 sty 2020 09:00
Autor:

"Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie" - kolbuszowskie muzeum wydaje publikację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Muzeum w Kolbuszowej, wspólnie z towarzystwem wydawniczym "Historia Iagellonica", wydało publikację pt. "Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie".

Jest to podsumowanie kilkuletnich badań nad tradycyjną kulturą oraz jej współczesnymi przejawami. W szczególności bogatymi tradycjami związanymi z Godnimi Świętami (Bożym Narodzeniem, przyp.red) i kolędowaniem na terenach Lasowiaków i Rzeszowiaków – obszarach statutowego działania Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Autorzy i badacze biorący udział w projekcie są przekonani, że wraz z towarzystwem wydawniczym "Historia Iagellonica" udało się stworzyć swoiste kompendium wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych i kolędniczych na Rzeszowszczyźnie. 

Czytelnicy będą się mogli o tym przekonać już w lutym, kiedy w skansenie odbędzie się spotkanie promocyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.