Reklama

Reklama

Kolbuszowskie przedszkolaki złapały ogrodowego bakcyla

Opublikowano: 28 lipca 2020 11:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To był aktywnie spędzony czas przez dzieciaków z przedszkola. Na ogródkach działkowych dowiedziały się ciekawych rzeczy.

Kolejne grupy dzieci, tym razem z Przedszkola Słoneczny Zakątek w Kolbuszowej, w ubiegłą środę (15 lipca) odwiedziły Rodzinne Ogródki Działkowe Prefabet.

- To najlepiej zagospodarowany i przygotowany na wizyty dzieci ogród w Kolbuszowej, a wszystko to dzięki pracy działkowców oraz przy wsparciu finansowym z budżetu miasta - powiedział Andrzej Chmielowski, prezes zarządu ROD Prefabet.

W tym roku ogród otrzymał dotację w wysokości 2 tys. zł od gminy Kolbuszowa na realizację zadania publicznego pod nazwą organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii w gminie. To już IV edycja programu, w ramach którego zarząd ogrodu zakupił niezbędne sprzęty i z powodzeniem realizuje zadania wynikające z projektu.

Dzięki takim spotkaniom dzieci nabywają ogrodowych umiejętności i wiedzę, która będzie im przydatna w późniejszym, dorosłym życiu. Dowiadują się wielu cennych informacji o różnych gatunkach roślin, zjawiskach atmosferycznych związanych z porami roku czy działaniami szkodzącymi środowisku i takimi, które wpływają na poprawę jego stanu. 

Małe dzieci ciągle dziwią się światu.

- Oglądają i dotykają roślin, a ponieważ nie wszyscy posiadają przydomowe ogródki, dzieci odkrywają warzywa na nowo. Większość z nich, dzięki pokazom zorganizowanym przez działkowców ROD "PREFABET" "złapała ogrodowego bakcyla" - podkreśla prezes Chmielowski. - W ten sposób uczymy najmłodsze pokolenie szacunku do przyrody - dodał.

Takie spotkania z małymi dziećmi mają sens, ponieważ przedszkolaki poznają prawdziwe życie roślin i działkowych zwierząt. Wiedzą, że pszczoły są niezbędne, coś musi zapylać kwiaty, żeby powstały owoce. Wiedzą również, że rośliny potrzebują wody do życia, więc deszcz jest konieczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.