Reklama

Kolbuszowski sanepid wydał decyzję w sprawie wody w gminie Raniżów. Co to oznacza dla mieszkańców?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Kolbuszowski sanepid wydał decyzję w sprawie wody w gminie Raniżów. Co to oznacza dla mieszkańców?  - Zdjęcie główne

Jakość wody w kranach w gminie Raniżów znacznie się poprawiła. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po wielu miesiącach mieszkańcy gminy Raniżów mogą bez obaw i problemów pić wodę ze swoich kranów.

Zakończony niedawno remont stacji uzdatniania wody w Raniżowie znacznie poprawił jakość wody w raniżowskiej gminie. Oznacza to prawdopodobnie koniec problemów, z którymi borykali się wszyscy mieszkańcy. Woda ma być lepszej jakości, a jej braki, szczególnie w okresie letnim i suchym, mają nie występować. 

Przypomnijmy, że końcem lutego dokonano odbioru końcowego remontu stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Wykonawcą była firma z Tarnowa Podgórnego. Koszt zadania wyniósł ponad 2,3 mln złotych, w tym prawie 1,5 mln złotych dofinansowania. Na terenie gminy Raniżów woda płynąca z kranów przez dłuższy czas była dopuszczona do spożycia tylko warunkowo. 

Jak wyjaśniała Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, sytuacja może ulec zmianie, gdy próbki wody pobierane regularnie wskażą mniejsze zawartości żelaza, a woda będzie bardziej przejrzysta. Tak też się stało.

Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej po zapoznaniu się z wynikami kontrolnych badań próbek wody, które zostały pobrane w Raniżowie, Woli Raniżowskiej i Mazurach, stwierdziła przydatność wody do spożycia przez ludzi we wszystkich miejscowościach raniżowskiej gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy