Reklama

Kolbuszowska straż i policja podsumowują tegoroczne wakacje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolbuszowska straż i policja podsumowują tegoroczne wakacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak się okazuje, były one dużo bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. W wypadkach samochodowych nikt nie zginął.

Jak informuje str. asp. Janusz Babula, dyżurny operacyjny powiatu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, od 1 lipca do 31 sierpnia kolbuszowska straż pożarna odnotowała 32 pożary. W gminach Cmolas i Dzikowiec po dwa pożary, na terenie gminy Kolbuszowa 13, na terenie gminy Majdan Królewski osiem, natomiast w gminie Niwiska siedem. W wyniku pożarów jedna osoba została ranna. Paliły się m.in. obiekty mieszkalne (3), samochody, maszyny drogowe, przyczepy, ciężarówki oraz lasy. Straż wyjeżdżała także do pożarów upraw rolniczych. Straty w mieniu wyliczono na 239,8 tys. zł. Straż odnotowała także 127 miejscowych zagrożeń. Jest to prawie 15-procentowy wzrost do roku ubiegłego. Był to m.in. interwencje dotyczące wypadków i kolizji w komunikacji czy interwencje dotyczące obiektów mieszkalnych. Głównymi przyczynami miejscowego zagrożenia były silne wiatry oraz transport drogowy.

Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej odnotowała natomiast trzy wypadki i 66 kolizji na terenie całego powiatu kolbuszowskiego. W wyniku wypadków ranne zostały trzy osoby. Obyło się bez ofiar śmiertelnych w tegoroczne wakacje.

 

 

Gmina: liczba wypadków liczba rannych liczba kolizji
Cmolas 1 1 7
Dzikowiec 2 2 5
Kolbuszowa 0 0 36
Majdan Królewski 0 0 10
Niwiska 0 0 3
Raniżów 0 0 5

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE