Reklama

Kolbuszowska policja nad zalewem w Wilczej Woli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 8 lip 2019 11:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym, jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą, przypominali w sobotę kolbuszowscy policjanci, którzy odwiedzili zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Plenerowe działania przeprowadzono w ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to czas kiedy bardzo często wypoczywamy nad wodą. - Należy jednak pamiętać, że nieodpowiedzialne zachowania mogą prowadzić do tragedii - przestrzega Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. - Dlatego policjanci jeszcze przed wakacjami przypominają młodzieży o  zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Corocznie również kolbuszowscy funkcjonariusze organizują akcje plenerowe o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczące zagrożeń związanych z tą formą letniego wypoczynku. Działania te są wpisane w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. 
Na terenie powiatu kolbuszowskiego największym zbiornikiem wodnym jest zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to zbiornik retencyjny, na terenie którego obowiązuje zakaz kąpieli. Kąpać się można jedynie w wyznaczonym do tego miejscu, które nadzorują ratownicy. Poza tym miejscem obowiązuje zakaz kąpieli.

W sezonie wakacyjnym policjanci patrolują wody zalewu motorówką, zwracając uwagę na niebezpieczne zachowania, nie tylko korzystających z kąpieli, ale również amatorów żeglarstwa.
W ramach prowadzonej w sobotę, 6 lipca akcji, policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wypoczywających nad zalewem przestrzegali przede wszystkim przed korzystaniem z kąpieli na tzw: ”dzikich plażach” oraz przed wchodzeniem do wody po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze rozdawali ulotki zawierające najważniejsze informacje o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Informacje i zdjęcia przekazała KPP w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.