Reklama

Kolbuszowska kolegiata przymierza się do remontu dachu i wymiany okien w kościele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolbuszowska kolegiata przymierza się do remontu dachu i wymiany okien w kościele - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Inwestycję finansowo wesprze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomóc mogą również parafianie.

Początkiem kwietnia do parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej dotarła radosna nowina - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodziło się wesprzeć finansowo remont dachu i wymianę okien w świątyni. Dobrą informacją z parafianami podzielił się na niedzielnej mszy świętej (15 kwietnia) ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolegiaty.

Duchowny przyznał, że starania o dotację zajęły aż cztery lata. Zaznaczył też, że chociaż nie udało się uzyskać wnioskowanej kwoty (ok. 2 mln zł), to i tak otrzymana suma jest powodem do ogromnej radości. - W tym roku jest to 350 tys. zł - oznajmił kapłan i dodał: - Teraz pracujemy nad obliczeniem zakresu prac, które udałoby się nam w tym roku wykonać.

Wymianie ma podlegać blacha i część więźby dachowej, która jest w opłakanym stanie. Stare pokrycie dachowe zastąpi, zgodnie z zaleceniem konserwatora, blacha tytan-cynk. - To jedna z najtrwalszych blach, a jednocześnie pasuje do otoczenia - pokreślił ks. Lucjan.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE