Reklama

Kolbuszowscy policjanci zajmują drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach Zawodów Ratowników Policyjnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP w Rzeszowie

Kolbuszowscy policjanci zajmują drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach Zawodów Ratowników Policyjnych - Zdjęcie główne

Drugie miejsce wywalczyli kolbuszowscy policjanci. | foto KWP w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji wzięło udział 22 patrole reprezentujące komendę wojewódzką, komendy miejskie oraz powiatowe. Najlepszym zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli policjanci z Kolbuszowej.

Rozpoczęcie zawodów nastąpiło od przeprowadzenia testu wiedzy, w którym policjanci musieli wykazać się znajomością teorii z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 30 pytań przygotowanych przez Szkołę Policji w Słupsku. Następna konkurencja była bardziej widowiskowa, a policjanci w parach musieli przeprowadzić interwencję, która obejmowała udzielanie pierwszej pomocy osobie, która zasłabła w miejscu publicznym.


Policjanci z Kolbuszowej odznaczyli się szczególnie w tej konkurencji, pokazując wysokie kwalifikacje i profesjonalizm w działaniu. Dzięki temu zyskali uznanie innych uczestników oraz sędziów, którzy przyznali im wysokie oceny. Jednocześnie, w trakcie konkurencji, kolbuszowscy policjanci zdobyli wiele nowych doświadczeń, które z pewnością pomogą im w ich codziennej pracy.


Fot. KWP w Rzeszowie

 

- Sędziowie przyznawali punkty za właściwą ocenę sytuacji i udzielenie pomocy osobie, która jej potrzebowała, a także za badanie funkcji życiowych, skuteczne prowadzenie resuscytacji i postępowanie po ewentualnym przywróceniu czynności życiowych

- przekazał rzecznik policji w Rzeszowie. 

Zwycięzcami zawodów okazała się drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, która będzie reprezentować Podkarpacie w Finale VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, zaplanowanym na dni 5-7 czerwca 2023 roku. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej - mł. asp. Anna Siedlecka oraz sierż. szt. Adrian Kocój, a trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele mieleckiej komendy.


Fot. KWP w Rzeszowie

Dyplomy i nagrody dla najlepszych drużyn wręczył nadinsp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE