Reklama

Reklama

Kolbuszowa. Umowa na dworzec podpisana, ale prace nie ruszyły

Opublikowano: 10 września 2020 08:17
Autor:

Kolbuszowa. Umowa na dworzec podpisana, ale prace nie ruszyły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (2 września) złożono podpisy pod umową na przebudowę dworca w Kolbuszowej. Dlaczego prace jeszcze nie ruszyły?

- Co z remontem? Umowa podpisana, a tu nic się nie dzieje - skarży się nasz Czytelnik.

Wyjaśniamy, że w specyfikacji ogłoszonego przetargu widniał zapis, który mówił, że rozpoczęcie robót ma się rozpocząć do 14 dni od dnia podpisania umowy. Budowlańcy zatem mają jeszcze kilka dni. 


 

ZOBACZ TAKŻE: Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. Czy znów działa?

 


Dworzec przebuduje firma Solkan Sp. z o.o. z Rzeszowa. Prace potrwają do końca listopada 2021 roku. 

W wyniku realizacji inwestycji budynek dworca w Kolbuszowej zostanie całkowicie przebudowany i zmodernizowany. Zmieni się układ i przeznaczenie jego pomieszczeń. Wykonane zostanie zadaszenie nad placem manewrowym i przystankami autobusowymi.

Prace będą obejmowały również przebudowę przyłączy elektroenergetycznych, wodnych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz teletechnicznych, a także instalację oświetlenia ulicznego. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni.


 

MOŻE TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Wysyp ofert pracy w kolbuszowskim urzędzi

 


- Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu podmiejskiej kolei aglomeracyjnej i regionalnego programu operacyjnego

- zaznaczają przedstawiciele magistratu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.