Reklama

Kolbuszowa. Umowa na dworzec podpisana, ale prace nie ruszyły

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Umowa na dworzec podpisana, ale prace nie ruszyły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (2 września) złożono podpisy pod umową na przebudowę dworca w Kolbuszowej. Dlaczego prace jeszcze nie ruszyły?

- Co z remontem? Umowa podpisana, a tu nic się nie dzieje - skarży się nasz Czytelnik.

Wyjaśniamy, że w specyfikacji ogłoszonego przetargu widniał zapis, który mówił, że rozpoczęcie robót ma się rozpocząć do 14 dni od dnia podpisania umowy. Budowlańcy zatem mają jeszcze kilka dni. 


 

 


Dworzec przebuduje firma Solkan Sp. z o.o. z Rzeszowa. Prace potrwają do końca listopada 2021 roku. 

W wyniku realizacji inwestycji budynek dworca w Kolbuszowej zostanie całkowicie przebudowany i zmodernizowany. Zmieni się układ i przeznaczenie jego pomieszczeń. Wykonane zostanie zadaszenie nad placem manewrowym i przystankami autobusowymi.

Prace będą obejmowały również przebudowę przyłączy elektroenergetycznych, wodnych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz teletechnicznych, a także instalację oświetlenia ulicznego. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni.


 

MOŻE TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Wysyp ofert pracy w kolbuszowskim urzędzi

 


- Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu podmiejskiej kolei aglomeracyjnej i regionalnego programu operacyjnego

- zaznaczają przedstawiciele magistratu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE