Reklama

Reklama

Kolbuszowa. Ulica Partyzantów - trwają prace zwiazane z budową kanalizacji. Czy powstanie tam ścieżka rowerowa?

Opublikowano: czw, 30 sie 2018 20:30
Autor:

Kolbuszowa. Ulica Partyzantów - trwają prace zwiazane z budową kanalizacji. Czy powstanie tam ścieżka rowerowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ścieżka rowerowa przy ulicy Partyzantów w Kolbuszowej. Będzie czy nie będzie? Co lub kto stoi na przeszkodzie tej inwestycji?

Reklama

Temat powstania ścieżki rowerowej oraz chodnika przy ulicy Partyzantów na sierpniowej radzie gminy postanowił poruszyć radny Grzegorz Partyka.

 

- Chodzi mi o ulicę Partyzantów. Jest tam inwestycja w budowę kanalizacji. Chciałem dopytać o ten chodnik i o ścieżkę rowerową. Mieszkańcy bardzo chcieliby takiej inwestycji, chciałbym zapytać, czy na coś takiego można by było liczyć - zapytał radny, chcąc rozeznać się w sytuacji. Do zapytania radnego odniósł się Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

 

 - Aktualnie zajmujemy się budową kanalizacji. Roboty potrwają do 31 lipca 2019 roku. Na chwilę obecną mamy opracowaną już drugą koncepcję przebiegu chodnika i ścieżki rowerowej- wyjaśnił burmistrz.

 

Okazuje się, że w powstaniu ścieżki rowerowej przy omawianej ulicy przeszkadza głównie "czynnik ludzki". - To nie jest tak, że wszyscy mieszkańcy chcą tej ścieżki rowerowej. Jest wielu mieszkańców, którzy protestują przeciwko budowie ścieżki i to protestują na piśmie. W związku z tym trzeba wypracować jakiś kompromis w formie konsultacji społecznych - zarysowywał sytuację burmistrz.

 

A kiedy przyjdzie czas na takie konsultacje? - Obecnie mamy sezon przetargów, sezon kontraktowania umów, pozyskiwania finansów i na więcej czasu urzędnikom nie wystarcza, a jeszcze mamy sezon urlopowy - wyjaśnił włodarz Kolbuszowej, tłumacząc, że na takie konsultacje trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

    Mieszkanka

    Akurat ścieżka rowerowa to świetny pomysł, nie rozumiem sprzeciwu mieszkańców. Coraz więcej ludzi porusza się rowerami i byłoby cudownie gdyby w Kolbuszowej była cała sieć ścieżek rowerowych, tak aby można było się wszędzie dostać.