Reklama

Kolbuszowa. Ulica Partyzantów - trwają prace zwiazane z budową kanalizacji. Czy powstanie tam ścieżka rowerowa?

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Ulica Partyzantów - trwają prace zwiazane z budową kanalizacji. Czy powstanie tam ścieżka rowerowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ścieżka rowerowa przy ulicy Partyzantów w Kolbuszowej. Będzie czy nie będzie? Co lub kto stoi na przeszkodzie tej inwestycji?

Temat powstania ścieżki rowerowej oraz chodnika przy ulicy Partyzantów na sierpniowej radzie gminy postanowił poruszyć radny Grzegorz Partyka.

 

- Chodzi mi o ulicę Partyzantów. Jest tam inwestycja w budowę kanalizacji. Chciałem dopytać o ten chodnik i o ścieżkę rowerową. Mieszkańcy bardzo chcieliby takiej inwestycji, chciałbym zapytać, czy na coś takiego można by było liczyć - zapytał radny, chcąc rozeznać się w sytuacji. Do zapytania radnego odniósł się Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

 

 - Aktualnie zajmujemy się budową kanalizacji. Roboty potrwają do 31 lipca 2019 roku. Na chwilę obecną mamy opracowaną już drugą koncepcję przebiegu chodnika i ścieżki rowerowej- wyjaśnił burmistrz.

 

Okazuje się, że w powstaniu ścieżki rowerowej przy omawianej ulicy przeszkadza głównie "czynnik ludzki". - To nie jest tak, że wszyscy mieszkańcy chcą tej ścieżki rowerowej. Jest wielu mieszkańców, którzy protestują przeciwko budowie ścieżki i to protestują na piśmie. W związku z tym trzeba wypracować jakiś kompromis w formie konsultacji społecznych - zarysowywał sytuację burmistrz.

 

A kiedy przyjdzie czas na takie konsultacje? - Obecnie mamy sezon przetargów, sezon kontraktowania umów, pozyskiwania finansów i na więcej czasu urzędnikom nie wystarcza, a jeszcze mamy sezon urlopowy - wyjaśnił włodarz Kolbuszowej, tłumacząc, że na takie konsultacje trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE