Reklama

KOLBUSZOWA. Ul. Piaskowa w budowie. Będzie asfalt i chodnik

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Ul. Piaskowa w budowie. Będzie asfalt i chodnik  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej w poniedziałek (16 grudnia) złożono podpisy pod umową na kontynuacje rozbudowy ul. Piaskowej. Inwestycja pochłonie prawie 1,4 mln zł.

Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji podbudowy i nawierzchni asfaltowej do skrzyżowania z ul. Krakowską. Odcinek będzie mierzył długość 1042 m. - Ponadto w ramach przedsięwzięcia wybudowany zostanie chodnik na odcinku 611 m - wyjaśniają przedstawiciele magistratu.

Wykonawcą zadania o wartości prawie 1,4 mln zł jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Inwestycja zgodnie z umową zakończy się na początku października przyszłego roku.

Do końca grudnia potrwają prace przy budowie drogi dojazdowej do sceny plenerowej w Kupnie. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz budowę chodnika wraz z niezbędnymi podbudowami. Koszt inwestycji wyniesie ponad 100 tys. zł. Wykonawcą jest firma Bruk-Dar z Czermina.

W trakcie realizacji jest budowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Kolbuszowej. Od skrzyżowania z ul. św. Brata Alberta do skrzyżowania z ul. Błonie. Zakres zadania obejmuje m.in. wykonanie robót ziemnych, wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, przebudowę sieci wodociągowej oraz budowę oświetlenia ulicznego. 

W ramach inwestycji zostanie także przebudowany fragment ul. Błonie, odcinek o długości 72 m w celu poprawy geometrii skrzyżowania z ul. Brzozową. Wykonawcą inwestycji jest także firma Bruk-Dar z Czermina, a jej wartość to ponad 1 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to początek października przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE