Reklama

KOLBUSZOWA. Tak palacze omijają strefę bezdymną w mieście

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

KOLBUSZOWA. Tak palacze omijają strefę bezdymną w mieście - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pierwsza w mieście strefa bezdymna została uruchomiona. Postawione zostały stosowne znaki informujące o tym, co czeka osoby, które nie będą przestrzegać zakazu. Jednak nie do końca wszystko tak pięknie wygląda.

Początkiem września na sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej po przegłosowaniu uchwały dotyczącej objęciem strefy bezdymnej ul. Janka Bytnara, przewodniczący prezydium Krzysztof Wójcicki nadmienił: - Uchwała została przyjęta, będziemy obserwować jej skuteczność. 

Nie ulega wątpliwości, że strefa działa. Jednak palący przenieśli się kilka metrów od niej. Co za tym idzie, nie łamią zakazu dotyczącego ul. Bytnara. - Dalej mamy problem, żeby przejść ulicą - skarży się jedna z mieszkanek. - Odprowadzając dziecko do przedszkola, przebijamy się przez kłęby dymu - dodaje. Z kolei Czytelnik, który podesłał nam zdjęcie, pisze, że strefa bezdymna działa poprawnie. Nie możemy się z nim nie zgodzić, bo gdy palimy na ul. Jana Pawła, II funkcjonariusze nie mają podstaw do wypisania nam 500 zł mandatu.  

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, zaznacza, że obszar objęty strefą bezdymną na ul. Janka Bytnara określony został w stosownej uchwale rady miejskiej. - Ulica Jana Pawła II nie została nią objęta, tak więc palenie papierosów przed znakiem oznaczającym strefę bezdymna nie jest ścigane, nie można nałożyć mandatu karnego ani skierować do sądu wniosku o ukaranie - wyjaśnia Dzimiera. 

Jak dodaje nasz rozmówca, dotychczas strażnicy miejscy nie ujawnili przypadków palenia tytoniu w obrębie strefy bezdymnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE