Reklama

Kolbuszowa się rozrośnie

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa się rozrośnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy mieszkańcy Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej są za poszerzeniem granic miasta? Odpowiedź na to pytanie mają dać konsultacje społeczne.

W ubiegłą środę (19 kwietnia) na stronie internetowej Gminy Kolbuszowa pojawiła się ankieta konsultacyjna dotycząca wciągnięcia części Kolbuszowej Dolnej do granic miasta. Decyzję o przeprowadzeniu takiego rozeznania wśród mieszkańców radni miejscy podjęli jeszcze początkiem marca.

Zgodnie z projektem obszar, który w pierwszej kolejności zostanie włączony do granic miasta, ma łączną powierzchnię 3,57 ha. - Komisja regulaminowo-mandatowa rozpatrywała kilka wariantów, jednak ze względów finansowych postanowiła w pierwszej kolejności uporządkować rejon ulic Tyszkiewiczów i własność bloków spółdzielni mieszkaniowej, które się tam mieszczą. W tej chwili jest tak, że na przykład jeden blok stoi na terenie miasta, a inny na terenie Kolbuszowej Dolnej - mówiła Barbara Bochniarz, sekretarz gminy. - Były koncepcje, żeby poszerzyć znacznie tę, granicę, szczególnie na północy. Tam jest dość sporna sytuacja, ponieważ ulica dzieli mieszkańców na tych ze wsi i z miasta. Od jednych śmieci są odbierane raz w miesiącu, od innych dwa razy. W pierwszej kolejności musimy jednak uporządkować to, co jest najpilniejsze. Będzie to dla nas taki poligon i doświadczenie - dodał Józef Rybicki, przewodniczący komisji mandatowej. 

Mieszkańcy Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej swoje zdanie na temat poszerzenia granic miasta mogą wyrażać za pomocą ankiety konsultacyjnej, która jest dostępna w formie elektronicznej (na stronie internetowej), jak również w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta urzędu miejskiego. Opinie są zbierane także na zebraniach wiejskich, osiedlowych oraz poprzez sołtyskę Kolbuszowej Dolnej i przewodniczących zarządów osiedli. Wyniki konsultacji zostaną przedstawione radzie miejskiej. - Chodzi o to, aby wysoka rada miała opinię, co myślą ludzie o przyłączeniu tego fragmentu Kolbuszowej Dolnej - wyjaśniła Barbara Bochniarz. - Zobaczymy, co mieszkańcy na to, a w dalszej kolejności, jak nam to wszystko dobrze pójdzie, chcielibyśmy poszerzyć granicę miasta przynajmniej o tę nowo budowaną obwodnicę, która będzie przebiegała od ronda kapitana Batorego w kierunku na Werynię i Dzikowiec - dodał Józef Rybicki. 

Ankieta konsultacyjna kierowana jest wyłącznie do mieszkańców Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej. Treść pytania brzmi: Czy jest Pani/Pan za zmianą granic miasta Kolbuszowa polegającą na połączeniu części miejscowości Kolbuszowa Dolna z miastem Kolbuszowa? Mieszkańcy mogą poprzeć ten pomysł, być na nie, a także wstrzymać się od głosu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE