Reklama

KOLBUSZOWA. Scena i fontanna obok szalet miejskich i kościoła

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 18:30
Autor:

KOLBUSZOWA. Scena i fontanna obok szalet miejskich i kościoła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa ogłosiła przetargi na inwestycje związane z rewitalizacją miasta. W sąsiedztwie kościoła, szalet miejskich i brzegu Nilu. Ma tam powstać miejsce do organizacji wystaw, koncertów, przedstawień czy happeningów. 

Ukształtowanie terenu pozwoli na wykonanie trybun z koszy gabionowych wypełnionych kamieniem (od strony kościoła). Skierowane one będą w kierunku rzeki, gdzie została zaplanowana do wykonania oświetlona scena plenerowa, z zadaszeniem sezonowym, w kształcie koła. 

Tuż obok powstanie fontanna posadzkowa składająca się z 20 podświetlanych dysz. Przetarg obejmuje również wykonanie obiektów dla plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (tor saneczkowy, tor dla rolkarzy, siłowni plenerowej, stołów do gier) oraz obiektów małej architektury - pergoli kwiatowych, ustawienie ławek, koszy śmietnikowych, planowanych nasadzeń.

Ścieżka i Parkowa  

W kwocie ponad 4 mln złotych powstanie trakt o długości ponad 400 m (o nawierzchni z kruszywa) prowadzący wzdłuż rzeki Nil - od ul. Parkowej do cmentarza parafialnego. Zostanie on przedzielony pasem zieleni w kształcie fali. Ścieżką, od strony rzeki, będą mogli jeździć rowerzyści, osoby na rolkach czy deskorolkach. Druga część, od strony kościoła, ma być przeznaczona dla pieszych. 

Deptak będzie się kończył na parkingu przy cmentarzu. W ramach inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej kostką betonową.

Na tym nie koniec. Firma, która wygra przetarg, zajmie się również modernizacją ul. Parkowej (biegnącej wzdłuż ogródka jordanowskieg) o długości blisko 190 m. Nawierzchnia asfaltowa zamieniona zostanie na kostkę betonową. Wykonany zostanie podział ruchu pieszych i rowerzystów. Przebudowanie zostanie ogrodzenie szkoły podstawowej, a po prawej stronie drogi wykonane zostaną siedziska. W planach jest także wykonanie progu zwalniającego na wprost bramy szkolnej. 

Również kładka dla pieszych na rzece Nil zostanie poprawiona. I tutaj asfalt zostanie zamieniony na kostkę. Dodatkowo wymienione zostaną balustrady mostu, które będą podświetlone. To zadanie, jako jedyne, ma być wykonane do 15 grudnia tego roku. Na realizację tych wspomnianych wcześniej wykonawca będzie miał czas do 6 grudnia 2021. 

Więcej na temat rewitalizacji miasta przeczytasz w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -2

  Gość

  Po co komu taka scena jak w "kolbuszowy" prócz Lasowiaków nikt nie występuje bo gmina przecież pieniędzy nie ma? Nie widzę w tym w ogóle sensu, aby budować coś co (wg mnie) nie zwróci się a tym bardziej dzięki czemu gmina czy tam powiat, miałoby zarobić z tego, typu koncerty i inne bajery.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   :o

   Dlaczego na wszystkim trzeba zarobić? Dlaczego patrzycie tylko przez pryzmat pieniądza? Jeśli tak to zlikwidujmy wszystko co nie zarabia czyli basen, staż pożarną, kosze na śmieci, parki, place zabaw itd. to wszystko generuje koszty.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -1

  Mały

  To moze jak panom budowlancom zostanie materiału to wymiana idiotycznego żwiru z placu zabaw na nowy? Bo oczywiście zeby to zastapic eleganckimi matami to nikt nie pomyślał, poza tym w kamyczkach lepiej sie kryją pety i kapsle oraz szklo z butelek z piwa

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   :o

   A i jeszcze można dodać coś co by cieszyło oczy młodszych i starszych i to w całym mieście jak krasnale we Wrocławiu. Może jakieś krokodylki z brązu? :D W Rzeszowie przy fontannie w parku Jedności z Polonią mają ślimaka, żabę i jaszczurkę. Może z pracą u nas cienko i za lepsza kasą trzeba jeździć do Rzeszowa lub Mielca, ale chociaż możemy mieć ład... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   :O

   No właśnie, ogólnie to spoko, że powstanie coś nowego i stare zostanie naprawione, ale diabeł tkwi w szczegółach. Nie ogarniam koncepcji koszy gabionowych, jak niby można będzie na tym usiąść? Dodatkowo ścieżka dla pieszych wyłożona kruszywem? Dlaczego nie może to być coś gładkiego i przyjemnego dla stóp i obuwia? Coś co łatwo będzie posprzątać, a ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Naczelny Troll.

  NIE WIEM JESZCZE O CO BYĆ ZŁY ALE JUŻ JESTEM BO COŚ SIĘ DZIEJE XD MOŻE DLATEGO, ŻE PRZY RZECE KOŁO KIBLI? HMMM PEWNIE Będzie śmierdzieć, albo pewnie woda zaleje jak będzie powódź, a może sakralna aura doskwierać może ateistom, czy może jednak znikoma wartość użytkowa w tych niepewnych czasach. Toć to hepeningi robić można na rynku, nowa miejscówka ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   :o

   Wiem, że lubisz siedzieć w bloku i tylko narzekać na wszystko co się da. Jednak są ludzie co chcieliby gdzieś wyjść.