Reklama

KOLBUSZOWA. Scena i fontanna obok szalet miejskich i kościoła

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Scena i fontanna obok szalet miejskich i kościoła  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa ogłosiła przetargi na inwestycje związane z rewitalizacją miasta. W sąsiedztwie kościoła, szalet miejskich i brzegu Nilu. Ma tam powstać miejsce do organizacji wystaw, koncertów, przedstawień czy happeningów. 

Ukształtowanie terenu pozwoli na wykonanie trybun z koszy gabionowych wypełnionych kamieniem (od strony kościoła). Skierowane one będą w kierunku rzeki, gdzie została zaplanowana do wykonania oświetlona scena plenerowa, z zadaszeniem sezonowym, w kształcie koła. 

Tuż obok powstanie fontanna posadzkowa składająca się z 20 podświetlanych dysz. Przetarg obejmuje również wykonanie obiektów dla plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (tor saneczkowy, tor dla rolkarzy, siłowni plenerowej, stołów do gier) oraz obiektów małej architektury - pergoli kwiatowych, ustawienie ławek, koszy śmietnikowych, planowanych nasadzeń.

Ścieżka i Parkowa  

W kwocie ponad 4 mln złotych powstanie trakt o długości ponad 400 m (o nawierzchni z kruszywa) prowadzący wzdłuż rzeki Nil - od ul. Parkowej do cmentarza parafialnego. Zostanie on przedzielony pasem zieleni w kształcie fali. Ścieżką, od strony rzeki, będą mogli jeździć rowerzyści, osoby na rolkach czy deskorolkach. Druga część, od strony kościoła, ma być przeznaczona dla pieszych. 

Deptak będzie się kończył na parkingu przy cmentarzu. W ramach inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej kostką betonową.

Na tym nie koniec. Firma, która wygra przetarg, zajmie się również modernizacją ul. Parkowej (biegnącej wzdłuż ogródka jordanowskieg) o długości blisko 190 m. Nawierzchnia asfaltowa zamieniona zostanie na kostkę betonową. Wykonany zostanie podział ruchu pieszych i rowerzystów. Przebudowanie zostanie ogrodzenie szkoły podstawowej, a po prawej stronie drogi wykonane zostaną siedziska. W planach jest także wykonanie progu zwalniającego na wprost bramy szkolnej. 

Również kładka dla pieszych na rzece Nil zostanie poprawiona. I tutaj asfalt zostanie zamieniony na kostkę. Dodatkowo wymienione zostaną balustrady mostu, które będą podświetlone. To zadanie, jako jedyne, ma być wykonane do 15 grudnia tego roku. Na realizację tych wspomnianych wcześniej wykonawca będzie miał czas do 6 grudnia 2021. 

Więcej na temat rewitalizacji miasta przeczytasz w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE