Reklama

KOLBUSZOWA. Rusza budowa Dziennego Domu Seniora [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina wybrała firmę, która przebuduje dawny budynek gospodarczy przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. W obiekcie przy kościele utworzona zostanie placówka dla około 30 osób w wieku powyżej 60 roku życia z terenu gminy Kolbuszowa.

- Celem jego działalności ma być zapewnienie osobom starszym możliwości integracji społecznej oraz różnych form aktywności: ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej - wyjaśniają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

Zadanie zrealizuje firma „Guźda” Zbigniewa Guźdy, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg. Przedsiębiorca zaproponował, że to zadanie wykona za ponad 3,2 mln zł. Inwestycja ta będzie współfinansowana z unijnego budżetu (ponad 2,5 mln zł). 

Co w planie?

Obecny budynek, w którym powstanie dom seniora, wymaga częściowej rozbiórki, rozbudowy i przebudowy.

- Planuje się między innymi budowę tarasu z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku będzie mieściła się ogólna sala spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne - wyliczają przedstawiciele magistratu.

Na piętrze powstaną pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii i wypoczynku, pomieszczenia dla pielęgniarek oraz pomieszczenia biurowe. Budynek będzie wyposażony w windę.  - Zakupione i zamontowane zostaną również sprzęty pierwszego wyposażenia, m.in. sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt kuchenny, sprzęt komputerowy, nagłośnienie - dodają urzędnicy.

Z altaną

Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką betonową oraz żwirem, powstaną miejsca postojowe i chodniki.

- Prace nad otoczeniem obejmować będą również budowę altany ogrodowej i deptaków na placu pomiędzy plebanią a ul. Narutowicza. Zadaszenie z miejscem na grill, stoły i ławki będzie służyło do spotkań integracyjnych dla seniorów i mieszkańców Kolbuszowej. Do ogrodu wypoczynkowego wykonane zostaną schody terenowe wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych - czytamy na stronie urzędu.

Niebawem rozpoczną się prace budowlane, których zakończenie zaplanowane jest na grudzień 2021 roku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE