Reklama

Kolbuszowa. Radni chcą kolejnych progów zwalniających w mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Kolbuszowa. Radni chcą kolejnych progów zwalniających w mieście - Zdjęcie główne

Zdjęcie ulicy Partyzantów z 2013 roku. Wtedy to na wspomnianym trakcie były dwa progi zwalniające. | foto Google Street View

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Próg zwalniający i ograniczenie prędkości - tego chce klub radnych "Samorząd to Wspólna Sprawa". Klub radnych złożył interpelację do szefa gminy Kolbuszowa. W piśmie wyjaśnili, że zrobili to w imieniu mieszkańców bloku przy ul. Partyzantów. Grupa samorządowców prosi o zamontowanie dwóch progów zwalniających.

W uzasadnieniu zaznaczają, że mieszkańcy tej ulicy, korzystający z parkingów bezpośrednio przy ul. Partyzantów, podczas włączania się do ruchu mają w znacznym stopniu ograniczoną widoczność.

 - Pojazdy z górnej części ul. Partyzantów jadą z nadmierną i niebezpieczną prędkością

- tłumaczy radny Józef Fryc.

- Mając to na uwadze, proponuję wprowadzenia ograniczenia prędkości na ul. Partyzantów do 40 km/h 

- dodał rajca. Jakie będą decyzje w tej sprawie? W kolejnych numerach poinformujemy o decyzjach lokalnego samorządu.

Jeszcze kilka lat temu na ul. Partyzantów były dwa progi zwalniające. Pewnego razu ktoś zdemontował część jednego z nich. Radni poruszyli tę kwestię u Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Padła nawet propozycja, aby wykonać tam progi zwalniające z kostki brukowej o większej szerokości, które są bardziej przyjazne dla zawieszenia samochodu. Jeszcze wtedy włodarz twierdził, że na ul. Partyzantów najlepiej sprawdziłoby się połączenie progu zwalniającego z przejściem dla pieszych. 

- Takie rozwiązania w wielu miastach są stosowane, świetnie się sprawdzają, a przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo pieszemu. Przed takim progiem każdy musi zahamować, czy mu się to podoba, czy nie. Wtedy pieszy ma większe szanse, żeby bezpiecznie przejść na drugą stronę

- dodał Jan Zuba podczas obrad samorządowców w 2017 roku.

 

Do klubu radnych "Samorząd to Wspólna Sprawa" należą:

  • Barbara Bochniarz
  • Barbara Draus
  • Grażyna Maziarz
  • Józef Fryc
  • Julian Dragan
  • Michał Karkut

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy