Reklama

Kolbuszowa. Przetarg na strzelnicę unieważniony. Zniknęła jedna koperta

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Przetarg na strzelnicę unieważniony. Zniknęła jedna koperta  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat kolbuszowski ogłosił przetarg na przebudowę strzelnicy na terenie liceum ogólnokształcącego. Komisja przetargowa 3 sierpnia dokonała otwarcia czterech złożonych ofert na przebudowę i rozbudowę strzelnicy na terenie LO w Kolbuszowej. Następnego dnia okazało się, że w wyznaczonym terminie wpłynęło pięć ofert.

- Omyłkowo została zakwalifikowana przez pracowników biura podawczego jako zwykła poczta i przekazana do kwarantanny

- czytamy w uzasadnieniu powiatu. Piąta oferta złożona została przez firmę Harbud z Rakszawy.

Błąd pracownika

Z uwagi na to, że komisja przetargowa dokonała otwarcia, nie posiadając wszystkich złożonych w postępowaniu ofert, doszło do naruszenia procedur. Czynności otwarcia ofert, jako czynności faktycznej, nie można powtórzyć. W tych okolicznościach powiat musiał unieważnić przetarg. 

Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, jest to 1 454 072,80 zł. Po otwarcia ofert okazało się, że Dom Eko z Mielca zaproponował 2 591 610 zł, zakład remontowo-budowlany z Kosów 2 187 779,59 zł, natomiast konsorcjum Art Bud z Kolbuszowej Górnej i Werdom z Weryni wykonaliby tę inwestycję za 2 270 443,04 zł, a Rembisz z Zielonki za 1 mln 890 tys. zł. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się do pięcioletniego okresu gwarancji.  

 Co teraz?

- Na zarządzie podjęliśmy decyzję o unieważnieniu i od razu ogłosiliśmy uchwałę zarządu, że podejmujemy nowe ogłoszenie o przetargu

- powiedział wicestarosta Wojciech Cebula. Powiat czeka na nowe zgłoszenia oferentów. 

Założenia planu

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa istniejącej strzelnicy na terenie liceum ogólnokształcącego w Kolbuszowej wraz z przyłączem wody, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, a także przebudowa i budowa ogrodzenia. 

Przebudowa obejmuje istniejący budynek z pomieszczeniami do strzelania, a także ściany i fundament łączącej budynek strzelnicy z kanałami strzelniczymi. 

W części istniejącej znajdują się trzy stanowiska strzelnicze na odległość 50 m, stanowiska zakończone kulochwytem. W części rozbudowanej przewidziano 10 stanowisk strzelniczych o szerokości 1,5 m na dodatkowej długości 25 m wraz z węzłem sanitarnym oraz pomieszczeniami pomocniczymi. 

Na zewnątrz zaplanowano przebudowę złącza kablowego, budowę przyłączy wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz ogrodzenia. Firma miałaby także za zadanie wyposażenie strzelnicy w transportery tarcz, przesłony antyrykoszetowe i żaluzje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE