Reklama

Kolbuszowa. Przetarg na przewóz zwłok rozstrzygnięty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowa. Przetarg na przewóz zwłok rozstrzygnięty - Zdjęcie główne

W 2019 roku przewieziono do prosektorium 15 ciał z powiatu kolbuszowskiego. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ciała osób, które zginęły w 2020 roku w wypadkach komunikacyjnych na terenie powiatu kolbuszowskiego, były odbierane przez jedną z lokalnych firm. Kto świadczy tę usługę w tym roku?

Co roku powiat kolbuszowski szuka firmy, która ma zajmować się przewozem zwłok osób zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych na terenie naszego powiatu.


Taka usługa ma być świadczona na wniosek prokuratury, a ciało lub jego szczątki, zgodnie z wytycznymi, mają być przewożone do najbliższego szpitala mającego prosektorium. - Celem ustalenia przyczyny zgonu - czytamy w opisie zamówienia.

Zgodnie z wytycznymi pracownicy firmy świadczącej taką usługę muszą być dostępni pod telefonem, i gotowi do przewiezienia zwłok, przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

W 2018 roku takie usługi świadczyło Polskie Centrum Pogrzebowe przy ul. Szopena w Rzeszowie. Do przewozu zwłok pracownicy tej firmy byli wyzwani 17 razy, co powiat kolbuszowski kosztowało 6758 zł. 

Przez kolejne dwa lata (2019 i 2020) po ciała osób, które zginęły w miejscach publicznych, na terenie powiatu kolbuszowskiego, jeździli pracownicy lokalnego przedsiębiorcy. Powiat podpisał umowę z Gabrielą Serafin - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, ul. Piekarska 15 w Kolbuszowej.


W 2019 roku przewieziono do prosektorium 15 ciał. Z kolei od stycznia do końca października 2020 roku odnotowano kolejnych 10. Zwłoki były odbierane nie tylko z wypadków komunikacyjnych, ale również z miejsc publicznych, gdzie doszło do samobójstwa. 

Ta sama firma, ale już z adresem przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Kolbuszowej, również będzie odbierać zwłoki z miejsc publicznych w 2021 roku. Złożona przez nią oferta, 187 zł brutto za jeden przewóz, była jedyną zgłoszoną na zapytanie ofertowe ogłoszone przez powiat. 

Na przewóz zwłok powiat wydał:

  • rok 2018 - 6758 zł
  • rok 2019 - 2942 zł
  • styczeń - październiki 2020 - 2268 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy