Reklama

Kolbuszowa potrafi

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa potrafi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 400 osób powalczyło w zmaganiach Pucharu Polski, które odbyły się w minioną sobotę w Kolbuszowej. Wielbiciele marszu z kijkami znów byli wniebowzięci.

- Zawodnicy lubią Kolbuszową, a co najważniejsze, w tym mieście jest dobry klimat dla rozwoju tej dyscypliny – podkreśla Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, odpowiedzialny za organizację zawodów Pucharu Polski. – Impreza się udała. Na pewno nie miałaby tak fajnej otoczki, gdyby nie zaangażowanie gospodarzy – dodaje. – Kolbuszowskie ścieżki wpisują się w idee Nordic Walking. Uczestnicy mogli walczyć w komfortowych warunkach, podziwiając piękną okolice. Jeszcze raz ukłony dla gospodarzy – zaznaczał Brzeziński. Zawody w Kolbuszowej wiązały się trzema jubileuszami. Były to pięćdziesiąte zmagania w historii Pucharu Polski, Polska Federacja Nordic Walking obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. – Poza tym w dniu zawodów kolejne osiemnaste urodziny obchodził prezes naszej federacji Olgierd Bojke – uśmiechał się Brzeźnicki. – Zawitaliśmy do Kolbuszowej piąty raz. Początku nie były łatwe. Pamiętam, jak w 2013 roku walczyliśmy w deszczu na trasach przy skansenie – wspomina dyrektor pucharowej batalii.

Rywalizacja była podzielona na trzy dystanse: 5, 10 i 21 km (wyniki w ramce). Na trasie można było spotkać zawodników z naszego powiatu. To były trzecie zawody Pucharu Polski w tym roku. Kolejne w Elblągu (24 czerwca). Po tych zmaganiach organizatorzy przygotowali trasę na dzieci. Do walki stanęło kilkadziesiąt młodych adeptów marszu z kijami.

Najlepsi na trasach
21,1 km: Andrzej Dziedziewich (Grodno)
10 km: Marcin Michałec (Krosno)
5 km: Karol Stiller (Częstochowa)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE